Home / Каталог по автоматизації / АПАРАТУРА ЗВУКОУЛАВЛІВАЮЩАЯ типу ЗУА-6

АПАРАТУРА ЗВУКОУЛАВЛІВАЮЩАЯ типу ЗУА-6

Опис

Апаратура (рис. 61) призначена для прийому, перетворення, передачі і реєстрації сейсмоаку-стической інформації; подальшої оцінки стану привибійної частини гірського масиву; виявлення зон, небезпечних за динамічними явищ (раптовими викидами вугілля і газу, гірничих ударів, раптових висипань і т.д.) і своєчасного попередження про цю небезпеку.Рис. 61. Апаратура звукоулавлівающая типу ЗУА-6


Робота апаратури заснована на принципі амплітудної модуляції несучої частоти сейсмоімпульса-ми з подальшим посиленням модульованого сигналу, селекцією і детектированием сигналу з метою безперервної реєстрації сейсмоімпульсов для прогнозу стану вибросоопасіих зон.


Конструктивно апаратура складається з двох пристроїв: передавального і приймального.


Передавальний пристрій виконано в сталевому корпусі і складається з корпусу з двома заглушками, шасі і платами, на яких розміщені елементи електричної схеми, п’єзоелектричний сейсмопреобразователь типу СП1 і електродинамічний сейсмопріемнік типу СВ-20П.Приймальний пристрій включає в себе блок живлення, блок перетворення і виносної гучномовець.


Апаратура має вбудований пристрій контролю справності каналу зв’язку між передавачем і прийомним пристроями, реєстрація даних здійснюється за допомогою магнітофона.


З метою одночасної передачі інформації з декількох зон по одному кабелю в апаратурі використовується ряд несучих частот.


Застосовується в гірничодобувній промисловості.Технічні характеристики


Діапазон частот 100 … 10 000 Гц. Динамічний діапазон вхідних сигналів передавального пристрою 40 дБ (10 • … 10 ‘ 2 В). Несучі частоти 30, 50, 70, 90, 110, 130, 150 Гц.


Харчування-від мережі змінного струму:


напруга 220 В, частота 50 Гц. Споживана потужність 25 В-А. Габаритні розміри: передавального пристрою 0 76х410 мм, приймального пристрою 492х170х385 мм, магнітофона «Астра 110» 463х427х170 мм. Маса відповідно 8; 12; 15,5 кг. Довжина кабелю зв’язку до 10 км.


Середній термін служби не менше двох років.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря для передавального пристрою -10 … + 50 ° С, для приймального пристрою 1 … 40 ° С; відносна вологість для передавального пристрою 97 … 100%, для приймального пристрою 80%.


У комплект поставки входять: два передавальних пристрої; приймальний пристрій; два магнітофони «Астра АЛЕ»; гучномовець і експлуатаційна документація.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *