Home / Каталог по автоматизації / Детектор УЛЬТРАЗВУКОВИХ СИГНАЛОВ типу УЗД-02

Детектор УЛЬТРАЗВУКОВИХ СИГНАЛОВ типу УЗД-02

Опис

Призначений для пошуку місць витоку газу і порушень герметичності.


Переваги: ​​простота і зручність в експлуатації;


висока продуктивність контролю; виявлення джерел ультразвукових шумів, що виникають в місцях витоку газу з трубопроводів і резервуарів, що знаходяться під тиском; іскрових розрядів у кабелях; здійснює контроль герметичності резервуарів, дверей, віконних прорізів, люків і т.д., які не перебувають під тиском.Рис. 11. Ультразвуковий детектор типу УЗД-201


Принцип дії приладу заснований на виявленні та реєстрації ультразвукових шумів і сигналів за допомогою ультразвукового п’єзоелектричного мікрофона, що перетворює їх в електричні сигнали напруги частотою 40 ± 3 кГц. Після посилення і перенесення спектра прийнятого сигналу в область звукових частот здійснюється фільтрація і посилення сигналу в діапазоні частот 100 … 3000 Гц. Як сигналізатора наявності і рівня прийнятого сигналу використані головні телефони, підключені безпосередньо до виходу підсилювача низької частоти УНЧ, а


також світлодіодний індикатор, що спрацьовує при перевищенні заданого порогового рівня сигналу, і підключений через тригер Шмідта до УНЧ. Для перенесення спектра прийнятого УЗ-сигналу в область НЧ використана схема прямого перетворення сигналу, що складається з стабілізованого УЗ-генерато-ра частотою близько 40 кГц і транзисторного змішувача. Харчування електронної схеми приладу здійснюється через вбудований стабілізатор напруги, при цьому, якщо напруга акумулятора падає нижче 7 В, спрацьовує світлодіодний індикатор, що сповіщає оператора про необхідність підзарядки акумулятора.


Прилад являє собою переносний детектор, що складається з портативного електронного блоку (корпус з удароміцного полістиролу з розміщеними в ньому електронними елементами схеми, органами управління, комутації і джерелом живлення) і виносного вхідного перетворювача з телескопічною штангою і з’єднувальним кабелем . Вхідний перетворювач містить ультразвукової п’єзоелектричний мікрофон з рупором-концентратором, передпідсилювач, перетворювач і світлодіодний індикатор, розміщені в корпусі з АБС-пластика, шарнірно закріпленому на кінці штанги. Прилад має наступні органи управління і комутації:


змінний резистор з вимикачем, службовець для включення і плавного регулювання чутливості;


роз’єми електронного блоку, службовці для підключення з’єднувального кабелю від штанги з вхідним перетворювачем і головного телефону; батарейний відсік — для розміщення акумулятора.


Прилад використовується в комунальному господарстві, органах енерго- і теплонадзора, будівництві, зв’язку, при ліквідації наслідків аварій та інших надзвичайних ситуацій.


Технічні характеристики


При швидкості сканування перетворювачем над поверхнею контрольованого вироби не більше 0,5 м / с в режимі максимальної чутливості прилад забезпечує виявлення дефектів: 0,5 мм для оболонки газонаповненого кабелю з надлишковим тиском 0,5 … 1,5 атм і максимальною дальністю виявлення 1,5 м; 0,3 мм для газотрубопроводов діаметром 100 … 120 мм з надлишковим тиском б атм і максимальною дальністю виявлення Зм; 1,0 мм для резервуара (зсередини) з товщиною стінки до 20 мм і максимальною дальністю виявлення 0,1 м (локалізація дефекту ± 1 см); коронного розряду при напрузі понад 10 кВ, максимальна дальність виявлення більше 3 м. Робоча частота 40 кГц. Електроживлення здійснюється від вбудованого акумулятора напругою 9 В (батарея «Ніка», «Камея»). Струм: в режимі «мовчання» та відсутності світлової індикації не більше 8 мА; в режимі сигналізації не більше 12 мА. Час встановлення робочого режиму не більше 5 з з моменту включення приладу. Габаритні розміри: блоку електронного не більше 130х65х25 мм; штанги з виносним вхідним перетворювачем не більше 1600 мм; кабелю з’єднувального не більше 1000 мм. Маса приладу не більше 0,85 кг. Середній термін служби б років.Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -5 … + 40 ° С, відносна вологість до 98% при 25 ° С, атмосферний тиск 630 … 800 мм рт. ст.


У комплект поставки входять: блок електронний з акумулятором, штанга з вхідним перетворювачем, УЗ-генератор з акумулятором (на вимогу замовника), зарядний пристрій, головний телефон, футляр для електронного блоку, паспорт.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *