Home / Каталог по автоматизації / Електровимірювальні пристрої, установки і системи / Двоканальний цифровий запам’ятовує ВІРТУАЛЬНИЙ Осцилограф типу М 221А

Двоканальний цифровий запам’ятовує ВІРТУАЛЬНИЙ Осцилограф типу М 221А

Опис

Плата розширення, що встановлюється в ISA-слот спільно з поставляється ПО утворюють цифровий запам’ятовує осцилограф із смугою пропускання 100 МГц.
Всі органи управління, розташовані в робочому вікні програми, мають певний колір, що співпадає з кольором каналу, на який в даний момент працюють ті чи інші функції. Наприклад, колір каналу «В» — жовтий, отже всі елементи управління, які стосуються каналу «В» (коефіцієнт відхилення, атенюатор, синхронізація, з’єднання), будуть жовтими.
Робоче вікно програми (рис. 4) має такі елементи: системне і головне меню; поточний пристрій; управління сіткою і курсором; відхилення від вертикалі, канали А, В, С, D; вікно осцилограми; перемикачі активного каналу; режим осцилограми; математичні функції; рівень синхронізації; смугу прокрутки по вікну отриманих даних; завантаження і збереження даних; отримані дані; розгортку; режим синхронізації;


Рис. 4. Робоче вікно програми
синхронізацію; джерело синхронізації; цифрову захист; управління коефіцієнтом вертикального відхилення; управління зміщенням по вертикалі;
управління видом входу (відкритий, закритий); установку ослаблення атенюатора (1: 1, 1:10) і додаткові функції управління.
При вимірах за допомогою М221А для кожного каналу можуть бути отримані і збережені в пам’яті 8000 вибірок. Екран осцилографа може відобразити тільки 400 точок. Коли встановлено відображення 1:20 — в «В SWEEP» (діапазон) режимі прилад показує 1/20 виміряних даних, т. Е. 400 точок. Є елементи управління для повторного перегляду всіх вибірок (рис. 5).
Рис. 6. Відображення відліків в режимі 1: 1
Можна встановити і інші режими відображення, в тому числі і для відображення всіх отриманих точок. У режимі «У SWEEP» можна встановлювати такі значення: 1:20, 1:10, 1: 4, 1: 2. При установці будь-якого з режимів, крім 1:20, виходить на одну точку екрану більш одного отриманого значення. При відключенні режиму «У SWEEP» дисплей переходить в режим 1: 1 (рис. 6) — все 8000 вибірок відображаються в 400 точках екрану, т. Е. 20 вибірок на точку.
Існує кілька способів перетворення кількох значень в одну точку : максимальний (відображення МАХ значення), середній (середнє значення), мінімальний (MIN значення). Рекомендується використовувати для вимірювань значень 1:20, а решта — тільки для орієнтації в масиві вибірок. Вимірювальну сітку на тлі виміряної осцилограми можна використовувати для оцінки значення сигналу,
Для визначення точних значень параметрів сигналу застосовуються курсорні вимірювання. Виміряні величини в цьому випадку відображаються у вікні відповідного каналу і у вікні параметрів розгортки. Можна відобразити сітку і курсори одночасно (рис. 7).

Рис. 7. Сітка і курсори М221А
Цифрові осцилографи використовуються при вимірюванні сигналів з великим періодом повторення, відтворюють стійку і добре помітну осциллограмму. Вимірювання виконуються за допомогою електричного кола, показаної на рис. 8.
Цифрова лінія затримки забезпечує при вимірюванні швидких сигналів (рис. 9) видимість частини сигналу, що передує на 50 НЕ моменту запуску
< br> Рис. 8. Типова електрична схема

Рис. 9. Вимірювання форми швидкоплинні сигналу
синхронізації. При вимірюванні сигналу можна бачити і момент спрацьовування тригера, щодо якого синхронізована розгортка.
Розвиток цифрових ланцюгів захисту вирішило проблему впливу ланцюгів комп’ютера і монітора на вимірюваний об’єкт. DSH (цифрова захист від шуму) ланцюг є дешевшою порівняно зі звичайною електромагнітної захистом вхідного контуру при тій же ефективності. Це усуває всі наведення, що не синхронізовані з вимірюваним сигналом.
Технічні характеристики

Канал вертикального відхилення. Діапазон коефіцієнтів вертикального відхилення 50 мВ / справ.,. 2 В / справ (крок 1-2-5). Похибка ± 2,5%. Дозвіл 8 біт (0,4%). Смуга пропускання (± 3 дБ): в режимі постійного струму 0 … 100 МГц; в режимі змінного струму 1,2 Гц … 100 МГц. Час наростання ± 3,5 ні. Вхідний опір 1 МОм. Вхідна ємність 22 ± 3 ПФ. Максимальна вхідна напруга 100 В.
Синхронізація. Джерело — канали А, В і зовнішня; поріг — канали А, В — весь екран, зовнішній — фікс. 1,2 В. Максимальна напруга зовнішнього сигналу 40 В. Мінімальна тривалість імпульсу 10 ні. Мінімальний період імпульсів: канали А, В 33 Не; зовн. 20 і не мав.
Канал горизонтального відхилення. Розгортка 2 з … 20 і не мав / справ (25 кроків 1-2-4). Похибка: діапазон 2 з-200 нс / справ ± 0,25%; 200 … 20 нс / справ ± 2%. Частота вибірок: одноразова 400 Гц … 20 МГц; періодична 400 Гц … 2 ГГц. Нестабільність запуску 2 цієї статті не ± 1 вибірка. Довжина запису — максимально 8000 вибірок на канал.
Вбудований генератор. Вихідний опір 1 кОм. Форма вихідної напруги — прямокутна (меандр). Період сигналу 850 мс. Вихідна напруга 22 В від піку до піку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *