Home / Каталог по автоматизації / ДЖЕРЕЛА РЕНТГЕНІВСЬКОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ДЛЯ структурного АНАЛІЗУ типу ИРИС-М

ДЖЕРЕЛА РЕНТГЕНІВСЬКОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ ДЛЯ структурного АНАЛІЗУ типу ИРИС-М

Опис

Джерела рентгенівського випромінювання (рис. 54, 55, 56) призначені для використання в апараті, що реалізує методи рентгеноструктурного аналізу в науково-дослідних інститутах і промисловихРис. 54. Джерело рентгенівського випромінювання типу ИРИС-МЗ


установах, що займаються дослідженнями в галузі фізики твердого тіла, хімії, геології, біології.


Принцип дії джерел заснований на отриманні за допомогою рентгенівської трубки високостабільного рентгенівського випромінювання, характер якого визначається матеріалом анода, напругою і анодним струмом рентгенівської трубки.


У джерелах здійснені: автоматизація процесу включення напруги і анодного струму рентгенівської трубки для автоматичного виходу в робочий режим за заданими уставками початкових і кінцевих значень напруги і анодного струму рентгенівської трубки за заданий час; відновлення робочого режиму при одиничному пробої рентгенівської трубки; широкий діапазон напруги напруження для рентгенівських трубок.


Джерела мають сім конструктивних виконань: ИРИС-М 1-джерело, який передбачає поперемінно роботу однієї з двох рентгенівських трубок, що має оперативний стіл з робочою плитою 1200 х 1000 мм без захисного пристрою і блоку управління (рентгенівські трубки в комплект поставки не входять); ИРИС-М2-джерело, який передбачає поперемінно роботу однієї з двох рентгенівських трубок, що має оперативний стіл з робочою плитою 1485х955 мм; ИРИС-МЗ-джерело,
Рис. 55. Джерело рентгенівського випромінювання типу ИРИС-М5


Рис. 56. Джерело рентгенівського випромінювання типу ИРИС-М7

передбачає поперемінно роботу однієї з двох рентгенівських трубок в складі блоків рентгенівського випромінювання БРІ-1 і БРІ-2, що має оперативний стіл з робочою плитою 1485х955 мм (джерело поставляється з рентгенівськими трубками); ИРИС-М4-джерело, який передбачає поперемінно роботу однієї з двох рентгенівських трубок, що має оперативний стіл з робочою плитою 1485х955 мм і додатковий оперативний стіл ДОС, до складу якого входить блок управління і захисний пристрій (рентгенівські трубки в комплект поставки не входять); ИРИС-М6-джерело, який передбачає поперемінно роботу однієї з двох рентгенівських трубок в складі блоків рентгенівського випромінювання БРІ-1, БРІ-2, що має оперативний стіл з робочою плитою 580х970 мм без захисного пристрою і стійки приставних (джерело поставляється з рентгенівськими


трубками); ИРИС-М6-джерело, який передбачає роботу з однієї рентгенівською трубкою, що має оперативний стіл з робочою плитою 1200х1000 мм без блоку управління і захисного пристрою (рентгенівські трубки в комплект поставки не входять); ИРИС-М7-джерело, який передбачає роботу з однієї рентгенівською трубкою, що має оперативний стіл з робочою плитою 1136х700 мм без захисного пристрою і блоку управління (рентгенівські трубки в комплект поставки не входять).


Залежно від виконання джерела комплектуються наступними пристроями та блоками:


пристроями рентгенівськими живлять ПУР-ДМ, ПУР-СМ, ПУР-СМБ; стійкою приставних; захисним пристроєм ЗУ-2; блоком управління; блоком рентгенівського випромінювання БРІ-1; блоком рентгенівського випромінювання БРІ-2; столом оперативним додатковим ДОС; плитою.


Пристрій рентгенівське живить призначене для забезпечення регулювання і стабілізації напруги і анодного струму рентгенівської трубки. ПУР-ДМ забезпечує енергією поперемінно одну з двох рентгенівських трубок. ПУР-СМ і ПУР-СМБ забезпечують енергією одну рентгенівську трубку.


Стойка приставні призначена для розміщення додаткових електронних блоків в уніфікованих типових конструкціях.


Захисний пристрій ЗУ-2 призначене для забезпечення повного захисту обслуговуючого персоналу від первинного і розсіяного рентгенівського випромінювання. Захисний пристрій має світловий сигнал радіаційної небезпеки і оснащено необхідними блокуваннями для виключення опромінення персоналу при відкритті секції захисного пристрою.


Блок управління призначений для управління шторками вікон БРІ, встановити тривалість експозиції для кожного з чотирьох вікон БРІ в межах від 1 до 9999 хв з похибкою 5% і контролю за роботою захисного пристрою.


Блок рентгенівського випромінювання призначений для розміщення рентгенівської трубки з номінальною напругою 60 кВ і забезпечення її роботи.


Стіл оперативний додатковий ДОС призначений для розміщення блоку рентгенівського випромінювання на додатковій плиті з метою створення окремого робочого місця.


Плита кришки оперативного столу призначена для розміщення рентгенівських пристроїв (гоніометрів, камер і т.д.) спільно з блоками рентгенівського випромінювання.Технічні характеристики


Основні технічні характеристики джерел наведені в табл. 6.


Межа регулювання напруги ступенями через 1 кВ 2 … 60 кВ. Відносне зміна напруги і анодного струму при відхиленні напруги мережі живлення на 10% 0,01%. Найбільше відхилення напруги і анодного струму від середнього значення за 12 год безперервної роботи не більше 0,03%.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *