ГАЗОАНАЛИЗАТОР типу ГОЛ тисяча сто двадцять два

Опис

Газоанализатор (рис. 19) призначений для визначення вуглеводнів в відпрацьованих газах автомобільних двигунів з іскровим запалюванням. Застосовується в науково-дослідних інститутах і на підприємствах, пов’язаних з розробкою, виробництвом, ремонтом і регулюванням автомобільних двигунів.


В основу принципу дії покладено метод прямого поглинання інфрачервоного випромінювання досліджуваним газом.


47


Рис 19 Газоанализатор типу ГОЛ 1122


Рис 20 З груктурная схема газоаналізатора типу ГОЛ 1122 1-блок живлення, 2-сісгеми пробоподгоювкі, 3-пробозабірник, 4-блок оптичний, 5-випромінювач, 6-кювету, 7-модулятор, 8- блок приймача, 9-електронна система обробки інформації, 10-цифровий індикатор


Структурна схема приладу приведена на рис. 20.


Газоанализатор є однолучевой двоканальний ІК-аналізатор.


Потік ІК-випромінювання проходить через кювету, інтерференційні світлофільтри, перемикаються за допомогою вузла зміни фільтрів, і потрапляє на блок приймача. За допомогою світлофільтрів виділяються дві довжини хвиль: робоча 3,4 мкм, що відповідає смузі поглинання вуглеводнів, і опорна 3,9 мкм, в якій відсутня поглинання аналізованої сумішшю.


Однопроменева багатоканальна схема аналізатора передбачає циклічний послідовний з’їм інформації з виходу фотоприймального пристрою про величину поглинання аналізованої газової сумішшю в спектральних інтервалах опорного і робочого каналів, запис інформації про амплітуду сигналів в пристроях аналогової пам’яті, спільну обробку інформації робочого і опорного каналів і її висновок на вбудовані цифрові індикатори.


До складу приладу входять: система пробоотбора і пробопідготовки (СП), блок оптичний (БО), електронна система обробки інформації осою), блок живлення.


СП включає в себе: пробозабірник з фільтрами грубого очищення проби, відстійник, фільтр, індикатор витрати проби і стимул (мікрокомпресор).БО перетворює аналітичну інформацію про зміст вуглеводнів в електричні сигнали, які далі надходять в ЕСОІ.


ЕСОІ обробляє інформацію, що надходить аналітичну інформацію і видає її на цифрові індикатори, управляє роботою всіх систем приладу.


Калібрування приладу в експлуатації здійснюється по вбудованому калібратору.


Технічні характеристики


Діапазон вимірювань концентрацій пропану Про … 1,0% об. частки. Межа допустимої відносної основної похибки (д) ± 5%. Допустиме зміна показань за 8 год безперервної роботи 0,5 д. Номінальний час встановлення показань (5 ± 1) с.


Харчування — від однофазної мережі змінного струму напругою 220 В, частотою 50 Гц. Споживана потужність не більше 60 В-А. Час прогріву не більше 30 хв.


Габаритні розміри не більше 470х340х153 мм. Маса не більше 10 кг. Встановлений термін служби газоаналізатора не менше 8 років. Середнє напрацювання на відмову не менше 20 000 ч.


У комплект поставки входять: газоаналізатор в зібраному вигляді, ремонтна плата, трубка і пробозабірник в розібраному вигляді, редуктор, повірочна газова суміш в балоні, експлуатаційна документація.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *