Home / Каталог по автоматизації / ГОДИННИК ЕЛЕКТРИЧНІ ПЕРВИННІ показує кварцового типу ПЧКЗ-2-РІ-Р24-Р6-1

ГОДИННИК ЕЛЕКТРИЧНІ ПЕРВИННІ показує кварцового типу ПЧКЗ-2-РІ-Р24-Р6-1

Опис

Годинники (рис. 51) призначені для роботи в стаціонарних системах єдиного часу загального призначення з метою вироблення інформації про шкалою часу (секунда, хвилина, година) на циферблаті з цифровою інді —Рис. 51. Годинники електричні типу ПЧКЗ-2-РІ-Р24-Р6-1


кацией і формування унітарних сигналів часу (секунда і хвилина) у вигляді електричних імпульсів для управління вторинними годинами двопровідними лініями.


Принцип дії годин полягає в використанні стабільних по періоду проходження електричних імпульсів кварцового генератора.


Годинник виконаний на несучій підставі з кришкою. Елементи електричної схеми розміщені на трьох друкованих платах і підставі годин. Друковані плати встановлені в касету, що утворить знімний блок. Для від’єднання касетного блоку від електричної схеми годин передбачені клемні роз’єднувачі.


Загальний вигляд годинника показаний на рис. 53.Рис. 53. Загальний вигляд годинника:


/ — індикація «Мережа» харчування годин від мережі 220 В, 50 Гц; 2 — індикація «Мін» проходження хвилинного імпульсу і контролю працездатності вбудованого джерела резервного живлення; 3 отвір для підстроювання частоти задає генератора; 4 — контейнер для акумулятора (для варіанту пластмасового корпусу)


Технічні характеристики


У годиннику забезпечується автоматична корекція показань годин при неузгодженості шкали часов і положення хвилинного імпульсу щодо шкали координованого часу — за сигналами перевірки часу (СПВ), що передаються по радіотрансляційної мережі (РТС) при напрузі сигналів в мережі не менше 10 В. Неузгодженість шкали часу, що формується годинами, і шкали координованого часу в режимі автоматичної корекції за сигналами перевірки часу при прийомі сигналів СПВ не рідше одного разу в б ч, не більше 0,8 с по абсолютній величині (похибка годин). Неузгодженість показання годин щодо шкали координованого часу, усувається сигналами корекції, не більше ± 8 с. У годиннику забезпечується ручна, а через зовнішній пристрій і дистанційна корекція показань годин в 00 хв 00 с шляхом подачі на вхід годин сигналу у вигляді логічного нуля. Середній добовий хід годинника при роботі без автоматичної корекції при температурі навколишнього повітря 20 «С не більше 1,5 с. Температурний коефіцієнт добового ходу годинника при змінах температури навколишнього повітря від 1 до 15 і від 25 до 40» С не більше 0,3 на 1 «С. Здійснення позачергових імпульсів в лінії вторинних годин автоматична по команді оператора. Переклад показань вторинних годин на» літній «і» зимовий «час автоматичний по команді оператора.


Параметри імпульсів у вихідний лінії для вторинних годин з хвилинним відліком: період проходження 60 с, одночасно з показанням годин 00 с:


полярність чергується; тривалість (1,6 ± 0,25) с;


тривалість зрізу 0,05 … 0,3 с; напруга 24 В; період проходження в режимі видачі позачергових імпульсів 6 с.


Параметри імпульсів у вихідний лінії для вторинних годин з секундним відліком: період проходження при температурі 15 … 25 «С (1 ± 2-10 ‘ 5 ) с; при температурі 1 … 15 і 25 … 40″ с (1 ± 8-10 ‘ 5 ) с; полярність чергується; тривалість (0,25 ± 0,05) з: тривалість зрізу 0,01 … 0,05 с; напруга б В;


період проходження в режимі видачі позачергових імпульсів 0,5 с.


Опір навантаження в лінії вторинних годин: з хвилинним відліком не менше 15 Ом; з секундним відліком не менше 100 Ом.


Харчування — від мережі змінного струму: напругою 220 В, частотою 50 Гц; від джерела постійного струму напругою 27 В, коефіцієнтом пульсації не більше 5% і потужністю не менше 70 В-А. Автоматичне резервування харчування годин від мережі змінного струму здійснюється за допомогою зовнішнього джерела постійного струму (акумуляторної батареї) напругою 27 В. При відсутності резервного джерела живлення автоматичне резервування живлення годин здійснюється за допомогою вбудованого акумулятора типу 7Д-0,115 або батарейки типу «Крона», що встановлюються споживачем , при цьому забезпечується зберігання інформації на час перерв харчування тривалістю до 3 год 30 хв з подальшим після відновлення живлення автоматичним підженемо вторинних годин з хвилинами відліком. Підгін вторинних годин здійснюється з похибкою, що не перевищує 1 хв по абсолютній величині. Факт мав місце перерви харчування годин від мережі фіксується вона перестала світити індикації «Мережа». Середня потужність, споживана годинами від мережі змінного струму з максимальним навантаженням у вихідних лініях, без урахування потужності, споживаної


навантаженням, не більше 55 В-А. Середня потужність, споживана годинами від джерела постійного струму: без навантаження в вихідних лініях і з відключеною індикацією не більше 3 Вт; з максимальним навантаженням у вихідних лініях з включеною індикацією без урахування потужності, споживаної навантаженням, не більше 6 Вт. Струм, споживаний годинником від вбудованого джерела, при відсутності зовнішнього живлення не більше 2 мА.


Здійснюється індикація за викликом оператора про зниження напруги вбудованого джерела нижче допустимої межі.


Вхідний опір годин для радіотрансляційної мережі: напругою до 15 В не менше 1,5 кОм;


.напружених до 30 В не менше б кому.


Захист годин від коротких замикань в лінії вторинних годин: з хвилинним відліком — електронна, самовідновлюється; від коротких замикань в лінії вторинних годин з секундним відліком — за допомогою запобіжника і обмежувального резистора.


Габаритні розміри не більше 258х228х154 мм. Маса годин не більше 6,5 кг.


Середній повний термін служби годин до списання 12 років. Встановлена ​​безвідмовна напрацювання 5000 год. Норма середнього напрацювання на відмову 45 000 ч.


Годинники експлуатуються при температурі навколишнього повітря 1 … 40 «З, відносної вологості 45 … 80% і атмосферному тиску 84 … 107 кПа.


У комплект поставки входять: годинник, три плавкі вставки типу ВП1-1.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *