Кондуктометрів-СИГНАЛІЗАТОР типу КС-211

Опис

Прилад (рис. 29) призначений для визначення моменту виснаження аніонітових фільтрів першої ступені з видачею сигналу в систему автоматичного управління процесом регенерації фільтрів, а також для безперервного вимірювання електропровідності фільтрату протягом фильтроцикла в системі хімво-доочистки на блокових електростанціях.


Принцип дії приладу заснований на зміні провідності фільтра у міру виснаження Анио-нита фільтрів, викликаного появою в фільтрі іонів С1.


Рис. 28. Схема мошажа сигналізатора типу СЕ ЗМРис 29 Кондуктометр (.ігналічатор типу КС 211


Сигналізатор подає світловий і електричний сигнали в систему автоматичного управління фільтра при збільшенні електропровідності фільтра на 30 … 80 мкСм / см в залежності від норми допустимої концентрації хлориду в конкретних умовах експлуатації.


Кондуктометр-сигналізатор типу КС-211 складається з чутливого елемента, блоку перетворювача, показує приладу-микроамперметра типу М1730К і блоку сигналізації і регулювання.


Чутливий елемент складається з кільцевого електрода, ізольованого з одного боку від корпусу, з іншого-від фланця за допомогою поліпропіленових втулок. Втулки в електрод стягуються за допомогою трьох шпильок. У кільцевому електроді зроблені гнізда, в яких розміщені терморезистори. У корпусі чутливого елемента є порожнина для установки клемної колодки. З’єднання кабелю з клемної колодкою здійснюється через сальникове ущільнення на боковій стінці корпусу Електрод разом зі шпильками і втулками закривається кожухом


Перетворювач складається з корпусу і шасі. Корпус виготовлений з листової сталі, має обідок, до якого кріпиться кришка з алюмінієвого сплаву. На задній стінці перетворювача кріпляться два роз’єми До складу блоку перетворювача входить вузькопрофільний мікроамперметр


Блок сигналізації та регулювання типу П1730 виконаний у вигляді щитового приладу виступає монтажу і складається з трьох частин: кришки і двох ос-гань На одному підставі розміщені трансформатор харчування, вилка штепсельного роз’єму і друкована плата з електричними конденсаторами, опорами, напівпровідниковими діодами і транзисторами. До основи кріпиться кришка. На другому підставі, розташованому під першим, розміщені гнізда штепсельного роз’єму, дві напрямні і гвинти, що дозволяють виробляти монтаж зверху або знизу. Обидва підстави кріпляться між собою двома невипадающімі гвинтами. Така конструкція дозволяє виробляти легку заміну пошкодженого блоку або зняття його для ремонту, при цьому друга підстава з підведеною до нього монтажем залишається на щиті.


Електрична схема сигналізації складається з стабілізованого джерела живлення, чутливого елемента з термісторами, випрямної схеми з показує приладом.


Технічні характеристики


Межі вимірі електропровідності 0 … 100 мкСм / см. Діапазон збільшення електропровідності фільтра 30 ..80 мкСм / см. Межі вимірювань початкової електропровідності фільтра Про … 25 мкСм / см. Основна приведена похибка ± 6% від максимального значення шкали Параметри контрольованого середовища: температура (30 ± 10) ° С, витрата до 30 л / год. Харчування-від мережі змінного струму: напруга 220 В, частота 50 Гц Споживана потужність не більше 15 Вт Маса: блоку перетворювача 1,5 кг, чутливого елемента 1,5 кг. Габаритні розміри 298х200х160 мм.


При монтажі приладу чутливий елемент встановлюють поблизу місця відбору проби на відстані 300 м від сигнального пристрою. Блок перетворювача монтують на щиті разом з показує приладом-мікроамперметром типу Ml 730 на вертикальній панелі втопленим монтажем. До панелі блок кріпиться гвинтами. Кабель марки МКШЗ 3х0,75 мм 2 прокладається в трубах між чутливим елементом і блоком перетворювача для запобігання від механічних пошкодженні.


Прилад призначений для роботи при температурі навколишнього повітря 5 … 50 ° С і відносній вологості 30 … 80%.


У комплект поставки входять: чутливий елемент, блок перетворювача, блок двохпозиційної сигналізації та регулювання П1730, запобіжники ВП.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *