Home / Каталог по автоматизації / Електровимірювальні пристрої, установки і системи / ЛІЧИЛЬНИКИ ЕЛЕКТРИЧНІ Трифазні індукційні ТИПІВ СА4У-И5, СА4У-І5-1, СА4У-І5-2

ЛІЧИЛЬНИКИ ЕЛЕКТРИЧНІ Трифазні індукційні ТИПІВ СА4У-И5, СА4У-І5-1, СА4У-І5-2

Опис

Призначені для обліку активної енергії в трифазній чьотирьох ланцюга змінного струму з номінальною частотою 50 Гц.
Лічильники СА4У-І5-1, СА4У-І5-2 оснащені пристроями формування імпульсів (УФІ), що перетворюють число обертів диска лічильника у вихідний сигнал — імпульси струму, кількість яких пропорційно числу обертів диска лічильника, і можуть знайти застосування в автоматизованих системах обліку електричної енергії.
Вимірювальний механізм лічильників побудований на базі індукційного вимірювальної системи і змонтований на литий стійці, розташований в прямокутному цоколі, виготовленому з ізоляційного матеріалу, і закритий кожухом. Механізм лічильника складається з трьох обертають елементів, що включають в себе сердечники напруги і сердечники струму, рухомий системи з двома укріпленими на загальній осі дисками і рахункового хутра-
нізма барабанної конструкції. На осі рухомої системи укріплений антісамоходний прапорець. Гальмівний момент створюється двома постійними магнітами і регулюється переміщенням магнітів до центру диска або від нього. Для балансування обертаючих елементів лічильника на кожному з них є по два магнітних шунта-регулятора.
Регулювання на малих навантаженнях проводиться регуляторами, наявними на кожному обертаючому елементі.
Попередня регулювання внутрішнього кута зсуву магнітних потоків в кожному обертаючому елементі здійснюється розрізанням короткозамкнутих витків, точне регулювання — за допомогою дротяного опору (шлейфа), припаяного до кінців обмотки, наявної на осерді струму.
Підключення лічильників в електричну мережу повинно проводитися через трансформатори струму з номінальним вторинним струмом 5А. Лічильники дають свідчення витрати енергії в кіловат-годинах. Врахована лічильником енергія визначається множенням показань рахункового механізму на коефіцієнт трансформації трансформатора струму.
Регулювальні елементи легко доступні і не вимагають спеціального інструменту.
Для щільного прилягання кожуха до цоколя і запобігання механізму лічильника від впливу вологи і пилу в кожусі є ущільнювальна прокладка . Кріплення кожуха до цоколя передбачає можливість опломбування кожуха.
Лічильники мають на лицьовій стороні кришки затискачів знімний щиток, на який при установці лічильника для експлуатації наносять інформацію про трансформаторі струму, в комплекті з яким лічильник повинен працювати, а також наносять коефіцієнт К, на який потрібно помножити показання лічильного механізму, щоб отримати справжню врахована лічильником електроенергію. Нанесення коефіцієнта і оплом-бированием кришки здійснюється організаціями та особами, які мають на це повноваження.
Для перетворення числа обертів диска лічильника в кількість імпульсів в лічильниках типів СА4У-І5-1, СА4У-І5-2 застосовані УФІ — мікроузли Ж7АП1 (має один вихідний канал) і Ж7АП1-02 (має два вихідних каналу). УФІ виконані в герметизированном пластмасовому корпусі з установленим зовні фотодатчиком (Оптрон).
При підключеному і працюючому лічильнику УФІ реагує на проходження над фотодатчиком чорних міток, нанесених на нижню поверхню верхнього диска, і формує імпульси струму в вихідний ланцюга (ланцюг для підключення джерела харчування і приймача сигналів) шляхом дискретного зміни опору кола. Кількість вихідних імпульсів струму кожного каналу на один повний оборот диска дорівнює двом.
Лічильник має стопор зворотного ходу.
Технічні характеристики
Клас точності 1,0. Номінальна напруга 380/220 В. Номінальна частота 50 Гц. Максимальний струм 125% номінального струму.
Систематична складова відносної похибки лічильників, навантажених однаково в

кожній фазі і при симетричному трифазному напрузі (з відхиленням не більше 2%), не перевищує значень: при струмі 5% номінального і cosy? = 1 ± 1,5%; при токах від 10% номінального до максимального значення включно і cos (p = 1 ± 1,0%; при струмі 10% номінального і cos уз = 0,5 інд. ± 1,5%; при токах від 20% номінального до максимального значення включно і cos

інд. ± 1,0%.
Диск лічильника починає і продовжує безперервно обертатися при номінальній напрузі, cos

1 і струмі, що не перевищує 0,4% номінального.
Диск лічильника не робить більше одного повного обороту при відсутності струму в послідовних ланцюгах і при будь-якій напрузі 80 … 110% номінального. потужність при номінальній напрузі і номінальній частоті ні в одному з ланцюжків напруги не перевищує: активна 1,5 Вт, повна 5,0 в • А. Споживана повна потужність в кожній кола струму при номінальному струмі і номінальній частоті не перевищує 0,5 в-А .
Для зв’язку з приймачами сигналів лічильник типу СА4У-І5-1 має один вихідний канал, лічильник типу СА4У-І5-2 — два вихідних каналу.
Вихідні канали лічильників об’єднуються зі входами приймачів сигналів двопровідними лініями зв’язку, омічний опір яких повинно бути не більше 190 Ом / км, а ємність не більше 0,1 мкф / км. Харчування УФІ лічильників — від приймачів сигналів двопровідними лініями зв’язку напругою постійного струму з номінальним значенням (12 ± 1,2) В. Гранично допустима напруга живлення не більше 15 В. Сумарна величина опору навантаження (опір лінії зв’язку і вхідний опір приймача сигналів): для вихідного каналу лічильника типу СА4У-І5-1 не більше 569 Ом; для кожного з вихідних каналів лічильника типу СА4У-І5-2 не більше 220 Ом. Амплітуда струму вихідного сигналу УФІ кожного з вихідних каналів лічильників типів СА4У-І5-1, СА4У-І5-2 при мінімальному напрузі живлення 10,8 В і максимальному опорі навантаження не менше 8 мА. Величина залишкового струму вихідного сигналу УФІ кожного з вихідних каналів лічильників при номінальній напрузі живлення і опорі навантаження від мінімального до максимального не більше 1 мА. Амплітуда струму вихідного сигналу УФІ при гранично допустимому напрузі живлення і мінімальному опорі навантаження вихідного каналу лічильника типу СА4У-І5-1 не більше 30 мА, кожного з вихідних каналів лічильника типу СА4У-І5-2 не більше 20 мА. Тривалість імпульсу струму вихідного сигналу УФІ (160 ± 40) мс. Потужність, споживана УФІ від джерела живлення, не більше 0,012 Вт.
Передаточне число імпульсних виходів лічильників типів СА4У-І5-1, СА4У-І5-2 900 імп. / КВт-год. ​​
У вихідний колодці УФІ лічильника СА4У -І5-2 встановлені індикаторні світлодіоди, включені послідовно в ланцюг лінії зв’язку кожного каналу, для світлової індикації працездатності УФІ.
Габаритні і установочні розміри лічильників вказані на рис. 41. Маса не більше 3,5 кг.
Монтаж лічильників здійснюється на стендах і щитах, не схильних до вібрації. Схема включення лічильників приведена на рис. 42.


Рис. 42. Схема включення лічильників
Лічильники призначені для роботи в закритих приміщеннях в діапазоні температур -10 … + 40 «С і відносній вологості повітря не більше 80% при 25 ° С, при відсутності в повітрі агресивних парів і газів. < br>

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *