Home / Каталог по автоматизації / МАШИНА розривних ДЛЯ ВИПРОБУВАНЬ ГУМИ І гумотканевих матеріалів ПРИ зниження і підвищення температури типу 2148 Р-5

МАШИНА розривних ДЛЯ ВИПРОБУВАНЬ ГУМИ І гумотканевих матеріалів ПРИ зниження і підвищення температури типу 2148 Р-5

Опис

Машина (рис. 134) призначена для випробування гуми на розтяг, стиск, вигин, гістерезис при підвищених і знижених температурах. Може бути використана при випробуванні на малоцікловую втому в режимі переміщення активного захоплення, деформації робочої ділянки зразка і навантаження. Застосовується в лабораторіях промислових підприємств, науково-дослідних інститутів і навчальних закладів для проведення стандартних випробувань, а також для наукових досліджень в галузі матеріалознавства.


До складу машини входять: випробувальна установка, пульт управління і сполучні пристрої. Ре-гультати випробувань реєструють на цифровому табло і діаграмному апараті, встановлених в пульті вимірювання. Наявність двокоординатного записуючого апарату дозволяє записувати діаграму «навантаження-переміщення активного захоплення» або «навантаження-час».


Випробувальна установка (рис. 135) виконана за принципом вертикальних розривних машин з електромеханічним приводом активного захоплення іРис. 134. Машина типу 2148 Р-5Рис. 135. Кінематична схема машини 2148 Р-5:


/ — шестерня; 2-передача Кліноременная; 3 — електродвигун; 4 редуктор черв’ячний; 5 — гайка ходова .; б-траверса рухома; 7- гвинт ходової; 8-вузол підшипниковий; 9-датчик сили; 10 — ролик;


Л -захватил верхній; 12 — зразок; 13 — захоплення нижній; 14 — траверса рухома; 15 — напрямна; 16 — трос; 17 — термокріокамера;


18 — ролик натяжна; 19 — ремінь плоскозубчастийелектричним силовимірювачем. Підстава установки являє собою зварену конструкцію, всередині якої розміщені електродвигун, двухзаходная черв’ячний редуктор і датчик приводу машини. Знизу на підставі є чотири отвори для установки на віброопори або кріплення при установці на фундаменті.


Механізм занурення складається з рами, в якій встановлені гвинти і траверса з активним захопленням, що знаходяться всередині термокамери. На верхній плиті рами розміщений датчик переміщення (ходу) траверси. Система вимірювання деформації закріплена на лівій стінці термокріокамери і включає в себе два двигуна типу РД-0,9, два датчика і два диска. Стеження по мітках здійснюється напівавтомат, шляхом встановлення швидкості переміщення движків з покажчиками за допомогою редукторів.


Зразки та захоплення встановлюються поза камерою, а потім подаються в термокріокамеру завантажувальним пристроєм. Термокріокамера складається із зовнішнього зварного каркаса, внутрішньої камери, ізоляційної набивання, зовнішньої обшивки. У робочій зоні розташована траверса, яка переміщається по напрямних. Для зручності обслуговування і спостереження за випробуванням з лицьового боку камери є скляна відкривається двері.


Система охолодження камери складається з криогенного судини, місткістю 25 л, електромагнітного клапана і азотопровода, службовця для подачі рідкого азоту в камеру.


З пульта управління забезпечується регулювання температури в термокріокамере, швидкості електроприводу і швидкості пристрою стеження за інформацією зразка по базах. Пульт складається з стаціонарної стійки з задніми дверцями, блоку вимірювання і регулювання температури, чотирьох комплектних зварних каркасів і силовий панелі.


Кнопковий перемикач «Режим випробувань» дозволяє встановити три режими випробувань: ручний (коли при обриві випробуваного зразка траверса зупиняється); напівавтоматичний (коли при обриві випробуваного зразка траверса повертається в початковий стан); циклічний (траверса забезпечує заданий число циклів випробувань).


До складу пульта вимірювання входять: блоки аналого-цифрового перетворювача, індикації, завдання модулів, вимірювання деформації; графічний пристрій, блок живлення.


Електрична схема випробувальної установки складається з наступних схем: керування електроприводом, управління режимами випробувань, вимірювання і регулювання температури, спостереження за мітками.


Технічні характеристики


Граничні навантаження: найменша 0,0001 кН, найбільша 5 кН. Кількість змінних датчиків 3. Діапазони вимірювання навантаження: для датчика з граничним навантаженням 100 Н — від 0,01 до 100 Н; для датчика з граничним навантаженням 500 Н — від 0,1 до 500 Н; для датчика з граничним навантаженням 5 кН — від 1,0 до 5 кН. Номінальна ціна одиниці найменшого розряду силовимірювача: в діапазоні 0,01 … 100 Н —


0,01 Н; в діапазоні 0,1 … 500 Н — 0,1 Н; в діапазоні 1,0 … 5 кН — 1 Н. Межі допустимого значення похибки силовимірювача при прямому ході (наван-жении): ± 1% від вимірюваного навантаження, починаючи з 0,2 від верхньої межі кожного діапазону вимірювання;

± 0,2% від верхньої межі кожного діапазону при навантаженнях, менше 0,2 від найбільшого граничного значення діапазону вимірювання.


Різниця показань силовимірювача між прямим і зворотним ходами в діапазоні вимірювання не більше 2% від вимірюваної навантаження, починаючи з 0,2 від верхньої межі кожного діапазону вимірювання. Швидкість робочого ходу активного захоплення 0,5 … 1000 мм / хв. Межі допустимого значення відносної похибки задатчиков швидкості переміщення активного захоплення ± 2,5%.


Діапазон вимірювання переміщення активного захоплення Про … 1000 мм. Номінальна ціна одиниці найменшого розряду вимірювача переміщення активного захоплення 0,1 мм. Межі допустимої абсолютної похибки вимірювача переміщення активного захоплення ± 0,5 мм. Хід активного захоплення не менше 1000 мм при встановлених захопленнях.


Діапазон вимірювання деформації робочої ділянки зразка Про … 400 мм. База вимірювання подовження 25 мм. Масштаби записи діаграми по координаті «навантаження» вказані в табл. 51.


Таблиця 51
Номінальні зна
Масштаб з
еапісі диаграм
ми, Н / мм

чення навантаження сі
ординати (дл $
я унормує
про множника)

лоізмерітеля, Н
1,0
0,5
0,2

100
0,4 ​​
0,2
0,08

500
2,0
1,0
0,4 ​​

5000
20,0
10,0
4,0


± 2 «С; в діапазоні температур понад 150 і до 200 ° С ± 3» С; в діапазоні температур понад 200 і до 300 «С ± 5 ° С. Перепад температури середовища по висоті камери в межах робочого ходу активного захоплення не більше 5 ° С.


Час розігріву середовища в термокріокамере від кімнатної температури до 300 «С або охолодження від кімнатної температури до -90 ° С не більше 60 хв. Харчування — від трифазної мережі змінного струму: напруга 380 В, частота 50 Гц . потужність: без термокріокамери не більше 1,5 кВт; з термокріокамерой не більше 9,2 кВт.


Габаритні розміри машини вказані в табл. 53. Таблиця 53

Складові частини ма
Ширина,
Довжина,
Висота,
Услов

шини
мм
MM
MM
ний об’єк

ем, м ^

Випробувальна уста
850
1050
2350
2,11

новка

Пульт управління
600
735
1660
0,73

Пульт вимірювання
600
735
1660
0,73

Маса: випробувальної установки не більше 750 кг;


пульта керування не більше 250 кг; пульта вимірювання не більше 250 кг.


Можливість безвідмовної роботи машини протягом 2000 год не менше 0,92.


Випробувальна установка з термокріокамерой встановлюється на віброопори в сухому опалювальному приміщенні з температурою повітря 10 … 35 «З, ізольованому від проникнення шкідливо діючих парів і газів.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *