Омметра ЦИФРОВИЙ типу Щ306

Опис

Омметр (рис. 72) має два виконання: ЩЗОб-1 призначений для вимірювання опорів; ЩЗОб-2-для вимірювання опорів, визначення процентного відхилення вимірюваного опору щодо встановленого значення, визначення відповідності вимірюваного опору однієї зі стандартних груп допуску з довільно встановлюються технологічним запасом, визначення відповідності вимірюваного опору заданому номіналом з заданим допуском і довільно встановлюються технологічним запасом.

Рис. 72. Омметр цифровий типу Щ306

З інтегратора імпульси інтервалів компенсації і імпульси інтервалу розряду залишку некомпенсації надходять в схему логіки управління 4.


Підрахунок імпульсів та виділення різниці двох вимірювань здійснюються двома декадами молодших розрядів 5 і трьома або чотирма декадами старших розрядів б реверсивного лічильника. Далі інформація про вимірі через регістри пам’яті, мультиплексори і дешифратор надходить на індикатор 7, виконаний з використанням стробирования.

Рис. 73. Структурна схема омметра типу Щ306-1
Користувач і АЦП працюють від загального джерела опорного напруги 3, що забезпечує незалежність вимірювання від опорного напруги.
Структурна схема омметра ЩЗОб-2 представлена ​​на рис. 74. Омметр включає в себе блок перетворення /, блок індикації 10, блок управління 9, блок живлення, мікроЕОМ 4 і блок інтерфейсу 11.


Омметр застосовується в науково-дослідних, повірочних та ремонтних лабораторіях, на промислових підприємствах, що виготовляють резистори.
Омметри забезпечують управління діапазонами вимірювань. Виведення інформації про діапазон вимірювань, числовому значенні вимірюваної величини-в паралельному двійково-десятковому коді.
Омметр ЩЗОб-1 складається з аналогового і цифрового блоків, стабілізатора і індикатора.
Структурна схема ЩЗОб-1 приведена на рис. 73. У перетворювачі / відбувається перетворення опору вимірюваного резистора в пропорційне йому напругу, яка подається на вхід аналого-цифрового перетворювача (АЦП) 2. Вимірювання опору здійснюється за повний робочий цикл, що складається з двох підготовчих і двох інтегруючих тактів. Вимірювальний струм залежить від діапазону вимірювань опору. Отримані при цьому на виході масштабного перетворювача напруги надходять на вхід АЦП, виконаного за принципом багатотактного інтегрування з вимірюванням значення розрядного струму.


Рис. 74. Структурна схема омметра типу Щ306-2
Блок перетворення містить вхідний масштабний перетворювач 2, інтегратор 8 і логіку управління 3. Вимірювана резистор 7 підключається до вхідного масштабного перетворювача в ланцюг зворотного зв’язку операційного підсилювача. Через з-
міряють резистор в залежності від такту вимірювання пропускається струм, відповідний діапазону вимірювання, включаючи додатковий струм, викликаний зсувом нулів операційних підсилювачів, або ж тільки додатковий струм. Отримані при цьому на виході масштабного перетворювача напруги надходять на вхід інтегратора, виконаного за принципом багатотактного інтегрування зі зміною величини розрядного струму.
Логіка управління забезпечує управління алгоритмом роботи масштабного перетворювача і інтегратора, а також зв’язок з мікроЕОМ.
У блоці управління відбуваєтьсязаповнення інтервалів часу тактовими імпульсами, які надходять потім на входи чотирьох лічильників старших і молодших розрядів. Інформація, отримана на виходах лічильників, зчитується в оперативному запам’ятовуючому пристрої (ОЗУ) мікроЕОМ.
Знімання інформації з лічильників блоку управління про результат вимірювання та режим роботи омметра, обробка та приведення даних до виду, необхідному для індикації, математична обробка результату, висновок даних у допоміжне ОЗУ блоку управління, управління роботою омметра і інші функції покладені на мікропроцесор 5, розташований в блоці мікроЕОМ. У цьому ж блоці знаходяться стабілізатори 6 для живлення пристроїв омметра.
Омметр розроблений на мікросхемах підвищеної інтеграції. В якості елементної бази омметра використовуються мікросхеми серій КР140, КР544, К555, К561, К580, К590ідр.

Технічні характеристики
Діапазон вимірювань 10 ~ 4 … 10 9 Ом. Клас точності для меж вимірювань: 0,01 / 0,002 для 100 Ом;
0,005 / 0,001 для 1,10, 100 кОм; 0,005 / 0,002 для 1 МОм; 0,01 / 0,005 для 10 МОм; 0,2 / 0,4 для 100 МОм;
0,5 / 0,1 для 1 ГОм. Межі допустимої основної похибки, щаблі квантування, час і діапазони вимірювань наведені в табл. 22.
Число десяткових розрядів: 4,5 в діапазонах з верхньою межею 100 МОм, 1 ГОм; 5,5 в інших діапазонах в режимі без підсумовування, 6,5 в режимі з підсумовуванням. Вибір діапазону вимірювань:
ручний, автоматичний, дистанційний. Час встановлення показань: 15 хв в режимі без підсумовування, 1 ч в режимі з підсумовуванням. Час безперервної роботи 16 год.
Харчування-від мережі змінного струму: напруга 220 В, частота 50 Гц. Потужність: 20 В-А (ЩЗОб-1); 50 В-А (ЩЗОб-2). Габаритні розміри:
337х92х248 мм (Щ306-1); 337х92х368 мм (ЩЗОб-2). Маса 4 кг (Щ306-1); б кг (ЩЗОб-2).
Номінальне значення середнього напрацювання на відмову 8000 год. Встановлена ​​безвідмовна напрацювання 800 ч. Термін служби 10 років.
Умови експлуатації: температура навколишнього повітря 10 … 35 ° С, відносна вологість 80% при 25 ° С.


У комплект поставки входять: омметр цифровий типу Щ306, комплект ЗІП, експлуатаційна документація.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *