Home / Каталог по автоматизації / ПЕРЕНОСНИЙ вихрострумовий МЕТАЛЛОШУКАЧ типу ВМ-601

ПЕРЕНОСНИЙ вихрострумовий МЕТАЛЛОШУКАЧ типу ВМ-601

Опис

Вихрострумовий металошукач (рис. 76) призначений для пошуку прихованих металевих предметів в одязі і на тілі людини, в багажі, кореспонденції, будівельних конструкціях, грунті та ін. Прилад використовується службами митного контролю та огляду, спеціальними підрозділами МВС і ФСБ,


Рис. 76. Переносний вихрострумовий металошукач типу ВМ-601

а також в комунальному господарстві, археології, будівництві, енергетиці, зв’язку в якості портативного пошукового засоби виявлення предметів з чорних і кольорових металів, прихованих комунікацій, арматури і т. Д.

Принцип дії приладу заснований на гармонійному (одночастотному) вихрострумовий метод виявлення прихованих металевих об’єктів. Функціональна схема приладу приведена на рис. 79. Суть методу полягає в реєстрації електромагнітного поля вихрових струмів, що виникають в електропровідному об’єкті при харчуванні випромінює котушки вихрострумового трансформаторного перетворювача (ВТП) змінним струмом. ЕРС вихрових струмів, що наводяться в приймальній котушці ВТП, посилюється і детектується в електронній схемі приладу. Після посилення сигнал постійного струму подається через порогове пристрій на п’єзоелектричний звуковий сигналізатор (зумер). Звукова сигналізація приладу спрацьовує при попаданні металевого предмета в полі ВТП і відповідному перевищенні сигналом порогового рівня.


Прилад являє собою портативний метало-шукач у вигляді круглого, діаметром близько 150 мм, плоского пошукового елементу, жорстко закріпленого на циліндричній рукоятці, в якій розміщені електронні елементи схеми і джерело живлення. Прилад має такі керівні органи: вимикач харчування; плавний регулятор чутливості приладу; компенсатор- технологічна регулювання, виведена «під шліц», використовується при заводській настройці приладу або проведенні регламентних робіт і забезпечує необхідний початковий рівень компенсації сигналу ВТП. Джерело живлення — батарея типу «Крона» або « Корунд» напругою 9 В розташовується в хвостовій частині циліндричної рукоятки приладу.


Технічні характеристики


Прилад забезпечує виявлення предметів з чорних і кольорових металів при швидкостях сканування пошуковим елементом над поверхнею сканування контрольованого об’єкта Про … 0,5 м / с в режимі максимальної чутливості при граничному відстані між робочою поверхнею пошукового елемента і площиною металевого предмета: монета 0 22 мм — максимальна дальність виявлення 10 см; пластина розміром 100х100х1 мм — 35 см; пластина розміром 200х250х1 мм — 55 см. Ймовірність виявлення металевих об’єктів при максимальній дальності виявлення не менше 0,9. Споживаний струм не перевищує: в режимі «мовчання» 15 мА, в режимі сигналізації 20 мА. Час встановлення робочого режиму не більше 5 з з моменту включення приладу. Габаритні розміри не більше 400х150х40 мм. Маса не більше 0,5 кг. Середній термін служби 5 років.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -5 … + 50 ° С, відносна вологість до 98% при 25 ° С, атмосферний тиск 630 .. .800 мм рт. ст.


У комплект поставки входять: прилад типу ВМ-601, батарея типу «Крона» або «Корунд», футляр, паспорт.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *