Home / Каталог по автоматизації / ПЕРЕНОСНИЙ вихрострумовий МЕТАЛЛОШУКАЧ типу ВМ-901

ПЕРЕНОСНИЙ вихрострумовий МЕТАЛЛОШУКАЧ типу ВМ-901

Опис

Переносний вихрострумовий металошукач (рис. 74) призначений для пошуку металевих предметів, визначення їх місця розташування і зразковою глибини залягання в діелектричних і слабкопровідних середовищах. Сигналізація виявлення металевих предметів здійснюється видачею сигналу на вбудований пьезо-зумер або головний телефон.


Принцип дії приладу заснований на віхрето-ковом методі виявлення прихованих металевих об’єктів. Суть методу полягає в реєстрації електромагнітного поля вихрових струмів, що виникають в електропровідному об’єкті при харчуванні випромінює котушки вихрострумового трансформаторного перетворювача (ВТП) змінним


Рис. 74. Переносний вихрострумовий металошукач типу ВМ-901


ВТЦ Підсилювач Йел-ектор

Рис. 75. Функціональна схема металошукача типу ВМ-901

струмом. ЕРС вихрових струмів, що наводяться в приймальній котушці ВТП, посилюється і детектується в електронній схемі приладу. Після посилення сигнал подається через порогове пристрій на звуковий сигналізатор — зумер або на головний телефон. Звукова сигналізація приладу спрацьовує при попаданні металевого предмета в полі ВТП і відповідному перевищенні сигналом порогового рівня. Функціональна схема приладу приведена на рис. 75.


Пристрій являє собою портативний ме-таллоіскатель у вигляді круглого, діаметром близько 280 мм, плоского пошукового елемента і електронного блоку, в якому розміщені електронні елементи схеми і джерело живлення. Електронний блок і пошуковий елемент виконані з ударостійкого полістиролу і з’єднані між собою. Ремінь на корпусі електронного блоку забезпечує оператору зручність роботи при скануванні над поверхнею землі. Прилад має наступні органи управління і підключення сервісних пристроїв: змінний резистор з вимикачем, службовець для включення-відключення харчування і плавного регулювання чутливості приладу;


компенсатор — технологічна регулювання (під-строечний резистор на друкованій платі) використовувана при заводській настройці приладу або проведенні регламентних робіт, і забезпечує необхідний початковий рівень компенсації сигналу ВТП; роз’єм служить для підключення головних телефонів (навушників). Джерело живлення приладу — батарея типу «Крона», «Корунд» або акумулятор напругою 9В — розташовується в спеціальному відсіку на нижній кришці електронного блоку. При зниженні напруги живлення в процесі роботи з приладом нижче 7 В спрацьовує переривчаста звукова сигналізація, яка сповіщає про необхідність заміни батареї або підзарядки акумулятора.


Прилад використовується в комунальному господарстві, водопровідної мережі (виявлення прихованих під шаром грунту, льоду, асфальту і т. Д. Золотникових кришок, люків колодязів і т. П.), Пожежній команді (для швидкого визначення місця розташування прихованих підземних гідрантів), археології, митниці, криміналістики (виявлення прихованих металевих предметів, в тому числі зброї в грунті, багажі,будівельних конструкціях). Прилад забезпечує ефективне виявлення предметів з чорних і кольорових металів.


Технічні характеристики


Прилад забезпечує виявлення предметів з чорних (феромагнітних) і кольорових (неферомагнітних) металів при швидкостях сканування пошукових елементів над поверхнею контрольованого об’єкта Про … 0,5 м / с в режимі максимальної чутливості при граничному відстані між робочою поверхнею пошукового елемента і площиною металевого предмета: кришки люків — максимальна дальність виявлення 1 м;


пластини розміром 100х100х1 мм — до 40 см; пластини діаметром 22 мм — до 15 см. Ймовірність виявлення металевих об’єктів при максимальній дальності виявлення не менше 0,9. Споживаний струм не перевищує: в режимі «мовчання» 3 мА; в режимі сигналізації 10 мА. Час встановлення робочого режиму не більше 5 з з моменту включення приладу. Габаритні розміри приладу не більше 0 280х60 мм. Маса не більше 1,0 кг.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -5 … + 50 ° С, відносна вологість до 98% при 25 ° С, атмосферний тиск 630 … 800 мм рт. ст.


У комплект поставки входять: прилад типу ВМ-901, батарея «Крона», «Корунд» або акумулятор напругою 9 В, зарядний пристрій, паспорт.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *