Home / Каталог по автоматизації / Вторинні прилади електричні / Прилади двокоординатної реєструючі типу ПДА1

Прилади двокоординатної реєструючі типу ПДА1

Опис

Прилади двокоординатні реєструють типу ПДА1 (рис. 47) призначені для реєстрації в прямокутних координатах функціональної залежності однієї вимірюваної величини від іншої або від часу. Вимірюваноївеличиною може бути напруга постійного струму або струму інфранизьких частоти 0 … 2 Гц.Рис. 47. Прилад типу ПДА1


Застосовуються в аналітичному приладобудуванні, хімії, радіоелектроніки, медицині та інших галузях народного господарства в лабораторних умовах.


Прилади мають дві модифікації (ПДА1 і ПДА1-01), що відрізняються наявністю змінних блоків нормують напруг і блоку розгортки.


За методом вимірювання прилади типу ПДА1 є компенсатор і містять два незалежні канали: координата Х — горизонтальний напрямок, відповідне переміщення реєструючого пристрою; координата У-вертикальний напрямок, відповідне переміщення діаграмного бланка. Реєструючий пристрій викреслює залежність У = / (. Х). Різниця вимірюваного і компенсуючого напруги надходить на вхід підсилювача, а потім після посилення в формувач, де формується широтно-моду-лированной імпульсний сигнал. Цей сигнал надходить на комутатор, який управляє безконтактним двигуном постійного струму. Двигун переміщує


движок реохорда і пов’язану з движком каретку з пристроєм запису по координаті Х або діаграмні бланк з координування У. Як реохорда в приладах використовуються: по координаті Х лінійний реохорд; по координаті У потенціометр ППМЛ.


У приладах передбачена можливість:


управління підйомом пера з лицьової панелі і дистанційно; калібрування приладу, що усуває вплив деформації діаграмного бланка від зміни температури і вологості навколишнього повітря;


плавного збільшення масштабу реєстрації не менше ніж в 1,32 і 2 рази за координатами Х і У відповідно; включення розгортки з лицьової панелі і дистанційно; переміщення пера як в сторону зростаючих, так і в бік відбувають значень координат, зупинку пера і повернення його в початок координат вручну, а також автоматичний підйом пера і назад до початку координат по досягненні кінцевого значення діапазону часу розгорнення; дистанційного нанесення відміток часу на регистрируемую криву шляхом подачі зовнішніх імпульсів напруги; плавного зміщення нуля в межах поля реєстрації, а в приладах типу ПДА1-дискретного зміщення нуля на величину до 300 см з дискретністю 20 см.


Прилади типу ПДА1 складаються з електромеханічного блоку і шасі. На передній панелі шасі встановлені знімні електронні блоки:


плати управління координат Х і У для всіх приладів, блоки нормують напруги і блок розгортки для приладів ПДА1. Зверху на шасі встановлений знімний стіл, за яким переміщається діаграмні бланк. Переміщення діаграмного бланка проводиться шорсткими роликами з корундовим покриттям. Виконання приладів настільний, блочне. Експлуатується в горизонтальному положенні.


Технічні характеристики


Межі допустимих значень основної похибки за координатами Х і У при відсутності зсуву нуля: для ПДА1-01 ± 0,25%; для ПДА1 ± 0,5% діапазону реєстрації. Межі допустимих значень варіації: по координаті Х 0,15%; по координаті У 0,2% діапазону реєстрації. Межі допустимих значень часу розгорнення — 0,5% діапазону часу розгорнення. Масштаби реєстрації:


для ПДА1-01 200; для ПДА1 0,05; 0,1; 0,2; 0,5; 1,0;


2,0; 5,0; 10; 20; 50; 100; 200; 500; 1000; 2000 мВ / см. Масштаби часу розгорнення 0,1; 0,2; 0,5; 1,0; 2,0;


5,0; 10; 20; 50; 100; 200; 500 с / см. Номінальні розміри поля реєстрації: по координаті Х 38 см; по координаті У 25 см. Максимальна швидкість реєстрації при номінальній напрузі живлення не менше 60 см / с. Значення викиду реєструючого пристрою при відключеному фільтрі не більше 1,5 мм. Час встановлення показань за координатами Х і У відповідно; при відключеному фільтрі 0,8; 0,6;


при включеному фільтрі 1,5; 1,2 с. Харчування — від мережі змінного струму: напруга 220 В, частота 45 … 65 Гц. Споживана потужність не більше 25 В-А. Габаритні розміри наведені на рис. 48. Маса не більше 11,5 кг.


Середнє напрацювання на відмову 20 000 ч. Середній термін зберігання 12 років.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря 5 … 40 ° С, відносна вологість не більше 90% при 25 ° С.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *