Home / Каталог по автоматизації / Агрегатні засоби контролю і регулювання / ПРИСТРІЙ УПРАВЛІННЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКОЮ БЕТОНУ типу «БЕТОН-Т2»

ПРИСТРІЙ УПРАВЛІННЯ ТЕПЛОВОЇ ОБРОБКОЮ БЕТОНУ типу «БЕТОН-Т2»

Опис

Пристрій типу «Бетон-Т2» (рис. 5) призначений для автоматичного управління процесом теплової обробки залізобетонних виробів. Працює з термопреобразователямі опору ТСМ 50М по ГОСТ 6651-84 і перетворювачами тиску і перепаду тиску з вихідними сигналами по ГОСТ 26.011-80.


Рис 5 Пристрій управління тепловою обробкою бетону типу «Бетон-Т2»

Пристрій має дві модифікації: з пристроєм отримання твердої копії екрану «Автограф 842» — «Бетон-Т2-01» і без нього-«Бетон-Т2». Виконує наступні функції: формує програму зміни температури бетону по восьми незалежних каналах у вигляді трьох послідовних ділянок; здійснює автоматично пуск програми по досягненні міцності бетону значення уставки, перехід з першої ділянки програми на другий і з другого на третій, останов програми по досягненні відповідних значень; формує по восьми незалежних каналах вихідні двохпозиційні сигнали на регулювання температури бетону в ручному режимі (по команді з лицьової панелі) і автоматично; забезпечує індикацію положення виконавчих механізмів нагрівання і охолоджування по восьми незалежних каналах; формує вихідний сигнал на сигналізацію при обриві або короткому замиканні лінії зв’язку з термоперетворювачем, при несправності виконавчого механізму нагріву або охолодження, при зупинці програми зміни температури бетону; забезпечує введення даних з клавіатури.Структурна схема пристрою типу «Бетон-Т2» приведена на рис. 6.


Пристрій складається з блоку обробки і регулювання (БОР 16), модулів управління (МУ), модуля сигналізації (МС), модуля харчування (МП), цифрового друкувального пристрою (ЦПУ), блоку реєстрації (БР 250 ) (в залежності від модифікації) і пристрої отримання твердої копії екрану «Автограф 842» (в залежності від модифікації).


Блок БОР 16 приймає вхідні аналогові сигнали, пропорційні температурі бетону і температурі, тиску і перепаду тиску пара і здійснює всю необхідну обробку цих сигналів. Введення установок, необхідних для обчислення міцності бетону і кількості теплоти пара, проводиться за допомогою клавіатури з лицьової панелі блоку. Результати обчислень і інші дані, призначені для документування, передаються по інтерфейсу ИРПС в ЦПУ, який роздруковує отриману інформацію. Подання в цифровій формі значень параметрів технологічного процесу здійснюється за допомогою многоразрядного табло, розташованого на лицьовій панелі блоку БОР 16. Останній забезпечує інформаційний зв’язок із зовнішнім ЕОМ і формує сигнали управління на кожен з восьми модулів управління МУ, які здійснюють комутацію потужних (220 В, 1 А) ланцюгів управління виконавчими механізмами ІМ. Модулі МУ сприймають двохпозиційні сигнали, що відповідають стану ІМ і при несправності останніх видають аварійні сигнали в модуль сигналізації МС. Кожен модуль МУ приймає від блоку БОР 16 сигнал, що сповіщає про закінчення програми зміни температури і транслює цей сигнал в модуль МС. До пристрою може бути підключений також звуковий сигналізатор закінчення програми.


Скидання звукової сигналізації реалізується за допомогою тумблерів на лицьовій панелі МС. Одночасно зі звуковою сигналізацією на лицьовій панелі МУ включається відповідний індикатор (КІНЕЦЬ ПРОГРАМИ або НЕСПРАВНІСТЬ). Індикація поточного стану технологічного процесу по кожному каналу здійснюється на лицьовій панелі відповідного МУ. Індикатори «Л» (нагрів включений / виключений) і «V» (охолодження включено / вимкнено) сповіщають про дійсний стан ІМ нагрівання та охолодження. Індикатори температурного режиму «=» (температура в нормі), «<" (температура менше норми) і ">» (температура більше норми) сигналізують про хід відпрацювання програми зміни температури бетону. Два трьохпозиційних тумблера на лицьовій панелі модуля МУ дозволяють оперативно перейти на ручний режим управління. Груповий модуль МП забезпечує модулі МУ і МС необхідними стабілізованими напруженнями харчування і сигналом синхронізації з силовою мережею промислової частоти для ефективного управління електронними ключами, коммутирующими ланцюга ІМ.


Пристрій виконаний на базі уніфікованої типової конструкції в настільній стійці. Спереду і ззаду стійка має двері. Усередині стійки-каркаси, в яких розташовані напрямні для установки блоків і модулів. У задній частині каркасів закріплені вилки і розетки типу рп10. Під нижнім каркасом в задній частині стійки розміщені комутаційні панелі з приєднувальними колодками, до них підводяться вісім кабелів споживача. У дні стійки є вісім отворів для введення кабелю і вісім затискачів для їх кріплення.


Технічні характеристики


Діапазон змін вхідних сигналів Про … 5, О … 20, 4 … 20 мА. Діапазон вимірювань параметрів: температура бетону Про … 10О ° С; температура пара 0 «.200 ° С;


міцність бетону Про … 200%; тиск пара Про … 10 7 Па;


перепад тиску пара Про … 10 Па; кількість теплоти пара 0 … 10 14 кДж. Наведена похибка ± 0,5% нормує значення за показаннями і реєстрації температури, тиску і перепаду тиску пара, по формуванню програми зміни температури бетону і по вихідним сигналам на регулювання. За нормирующее значення приймається верхня межа діапазону вимірювань параметрів. Час встановлення показів не більше 15 с. Харчування-від мережі змінного струму: напруга 220 В, частота 50 Гц. Споживана потужність не перевищує: 80 В-А для «Бетон-Т2»; 60 В-А для «Бетон-Т2-01» (без урахування пристрою «Автограф 842»). Габаритні розміри:


580х800х682 мм для «Бетон-Т2»; 580х600х682 мм для «Бетон-Т2-01» (без урахування пристрою «Автограф 842»). Маса: 88 кг для «Бетон-Т2», 60 кг для «Бетон-Т2-01».


Середнє напрацювання на відмову одного каналу не менше 20000 ч. Повний середній термін служби не менше 10 років.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -50 … + 50 ° С, відносна вологість 95% при температурі 35 ° С.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *