Home / Каталог по автоматизації / Психометри аспіраційні ТИПІВ МВ-4М і М-34

Психометри аспіраційні ТИПІВ МВ-4М і М-34

Опис

Психометри аспіраційні типу МВ-4М механічний (рис. 102, а) і типу М-34 з електромотором (рис. 102, б) призначені для визначення відносної вологості і температури повітря в наземних умовах (в приміщенні і на відкритому повітрі). При визначенні вологості на відкритому повітрі психрометр виносять з приміщення за чверть години до спостереження і розміщують на спеціальному стовпі так, щоб резервуари термометрів були на висоті 2 м над грунтом.


Робота психрометрів заснована на залежності різниці температур сухого і змоченого термометрів від вологості навколишнього повітря. Вологість повіт —Рис. 102. Психометри аспіраційні:


а-типу МВ-4М; б-типу М-34


ха визначається за показаннями сухого і змоченого термометрів за спеціальними Психрометричний таблиць або Психрометричний графіком, а температура повітря-за показаннями сухого термометра.


Психрометр складається з двох однакових ртутних термометрів, закріплених в спеціальній оправі, і аспіраційної головки. Оправа являє собою трубку, роздвоюється донизу, і захисні планки. До нижньої роздвоєною частини трубки за допомогою пластмасових втулок прикріплені два патрубка, є радіаційним захистом резервуарів термометрів. Верхній кінець трубки з’єднаний з аспіратор. Аспіраційна головка складається з заводного механізму і вентилятора, закритих ковпаком. Пружина заводного механізму психрометра типу МВ-4М заводиться спеціальним ключем, а психрометра типу М-34 запускається електродвигуном . При обертанні вентилятора в прилад всмоктується повітря, який обтікає резервуари термометрів, проходить по повітропровідної трубі до вентилятора і викидається назовні через прорізи в аспіраційної голівці.


Сухий термометр буде показувати температуру повітря, а показання змоченого термометра будуть менше через охолодження, викликаного випаровуванням води з поверхні батисту, що облягає резервуар термометра.


Психрометри можуть застосовуватися в гідрометеослужби і інших галузях народного господарства.Технічні характеристики


Діапазон вимірювання відносної вологості повітря при температурі 5 … 40 «З 10 … 100%. Діапазон вимірювання температури повітря -25 … + 50 ° С.


Похибка психрометрів при вимірюванні відносної вологості в залежності від температури повітря ± 2 … ± 6%. Швидкість повітряного потоку (аспірація) при роботі вентилятора не менше: для МВ-4М на 4-й хвилині 2,0 м / с, на 6-й хвилині 1,7 м / с; для М-34 1,8 м / с. Час розкручування пружини психрометра МВ-4М не менше 6 хв. Харчування психрометра М-34-від мережі змінного струму:


напруга 220 В, частота 50 Гц. Споживана психрометром М-34 потужність не більше 30 В-А. Габаритні розміри і маса в залежності від типу психрометра наведені в табл. 20.


Середній термін служби психрометрів не менше б років.Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *