ЩИТ ДИСПЕТЧЕРСЬКИЙ УНІВЕРСАЛЬНИЙ типу ЩДУ 1

Опис

Призначений для використання спільно з апаратурою телемеханіки і зв’язку в установках автоматизованих систем диспетчерського керування (АСДУ), а також служить для розміщення на ньому мнемонічних схем енергетичних та інших промислових мереж, що знаходяться в оперативному віданні диспетчера.
Щит орієнтований для роботи в комплекті з різними системами телемеханіки, має секційну конструкцію, що дозволяє компонувати диспетчерський щит і е про б х о д і м и х розмірів.
Висота щита визначається кількістю секцій в панелі щита, ширина — кількістю панелей, які представляють собою вертикальний ряд з’єднаних один з одним секцій.
Конструкція щита дозволяє (в залежності від вимог замовника) встановлювати панелі як в одній площині, так і під кутами 135, 145, 155 градусів між панелями. Основні складові частини секції шита: каркас, панель з елементами мозаїки і дві монтажні панелі з сполучними пристроями.
Конструкція щита дозволяє кріпити його до стіни або до підлоги, або одночасно до підлоги і до стіни.
Вибір способу кріплення і, відповідно, склад поставляються зі щитом кріпильних виробів-в залежності від вимог замовника.

Інформаційне поле щита являє собою сукупність панелей з прямокутними отворами (осередками), в які встановлюються і фіксуються за допомогою засувок пластмасові елементи мозаїки. Розміри поля одного елемента мозаїки 25 X 25 мм. За своїм функціональним призначенням елементи мозаїки діляться на: елементи з мнемосім-волами (пасивні елементи) і сигнально-Квін-тірующіе (активні). На пасивних елементах мозаїки нанесені умовні зображення об’єктів управління і контролю (ліній електропередач, трансформаторів, конденсаторних батарей і т. П.). Сигнал ьно-квінтірующіе елементи складаються з перемикачів, кнопок, різних світло-сигналь-них пристроїв, призначених для сигналізації і квінтірованія стану обладнання на об’єктах
управління. Зображення мнсмосімволов і умовні зображення сигнально-квінтірующіх елементів можуть бути доповнені за бажанням замовника.
Зображення мнемосімволов і написи на елементах мозаїки виконуються фарбою. Колір фарби відповідає напрузі: чорний 500 кВ; помаранчевий 330 кВ; білий 220 кВ і т. д. На вимогу замовника відповідність кольору і напруги може бути змінено. Написи на щиті виконуються фарбою чорного кольору.
Для позначення на мнемосхемі операцій виведення обладнання в ремонт, відключення захисту, накладення захисного проводу і т. П. На лицьовій стороні деяких сигнально-квінтірующіх елементів (роз’єднувачах) передбачені отвори, що допускають навішування прапорців з відповідними попереджувальними знаками.
у сигнально-квінтірующіх елементах в якості джерела світла використовуються світлодіоди, що підвищує надійність і знижує споживання електроенергії в порівнянні з лампами розжарювання. Харчування світлодіодів здійснюється постійною напругою від блоків живлення щита (БПЩ), що встановлюються на щиті і входять в комплект поставки.
Електричне з’єднання сигнально-квінтірующіх елементів з апаратурою телемеханікі- рознімне і здійснюється або за допомогою з’єднувальних п’ятирядні рамок зі штифтами (далі-з’єднувальні рамки), на висновки яких надягають контакти (струмопідведення) або за допомогою малогабаритних роз’ємів (виконується на вимогу замовника).
Для звукової сигналізації в складі щита є звуковий сигнальний пристрій. Харчування звукового сигнального пристрою здійснюється від БПЩ.
На щиті передбачена установка мережевих розеток, в тому числі з заземлюючим контактом (кількість і місця установки визначаються замовником), та розеток, що підключаються до мережі змінного струму напругою 36В.
Для забезпечення елсктробезопасності передбачене заземлення каркаса щита. Електричне з’єднання каркасів секцій і підставок забезпечується за допомогою пластин заземлення (далі — точка заземлення).
На щиті можлива установка різної малогабаритної апаратури, яка забезпечує функціонування щита. Апаратура встановлюється в підставці і всередині каркасів секцій щита.
На інформаційній панелі щита можлива установка щитових ізмсрітсльн1е1х приладів: амперметрів, вольтметрів, фазометрів, частотомеров, ватметрів, Синхроноскопи, здвоєних вольтметрів, здвоєних частотомеров і ін.), Для чого в панелі з елементами мозаїки вирізаються отвори необхідних розмірів відповідно до проектної документації.
Технічні характеристики
Основні електричні параметри БПЩ. Харчування БПЩ — від мережі змінного струму: напруга 220 В; частота 50 Гц. Вихідна напруга (діюче значення) + (6 ± 40%) В. Максимальний струм навантаження 5 А. Потужність 50 В-А.

Кількість підключаються до БПЩ сигнально-квінтірующіх елементів (гранично):


перемикачів 250 шт., Або індикаторів одиничних 160 шт., Або індикаторів цифрових 18 шт.


Габаритні розміри щитових вимірювальних приладів: 72х72; 96х96; 144х144 мм і секцій щита 1000х350х400 мм.


Маса секції з мозаїчними елементами без сигнально-квінтірующіх елементів і щитових приладів не більше 20 кг.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *