Home / Каталог по автоматизації / Шумоміри ТИПУ ШУМ-1М *

Шумоміри ТИПУ ШУМ-1М *

Опис

Прилад (рис. 28) призначений для вимірювання рівнів стаціонарних, неімпульсних звуків (шумів) щодо порогового значення, рівного 2-Ю «Па в лабораторних і виробничих умовах. Може застосовуватися в ГИБДД і санепідемстанції, для вимірювання рівнів комунальних, виробничих і вуличних шумів з метою перевірки їх відповідності вимогам діючих ГОСТів і санітарних норм.


Принцип дії приладу полягає у вимірюванні електричного сигналу, що надходить з конденсаторного мікрофона і пропорційного звуковому тиску акустичних шумів.


Шумоміри випускаються в двох модифікаціях:


ШУМ-1М20 та ШУМ-1МЗО.


Рис. 28. Шумомер типу ШУМ-1М


Прилад складається з мікрофона, попереднього підсилювача, атенюатора вхідного підсилювача, фільтрів, крайового підсилювача, перетворювача і генератора каліброваного сигналу. Електрична частина шумомера зібрана в малогабаритному металевому корпусі. Для усунення заважає дії відбитих від корпусу звуків верхня частина його має конусоідальний форму. У верхній частині корпусу розташований вимірювальний мікрофон. Задня кришка шумомера знімна. На ній розташована втулка з різьбою для кріплення шумоміра на штативі.


Електронна схема приладу зібрана на друкованих платах, попередній підсилювач зібраний на платах з контактами для електричного з’єднання з електронною схемою шумоміра. До попереднього підсилювача за допомогою різьблення кріпиться капсуль, конденсаторного вимірювального мікрофона. На лицьовій панелі знаходяться найбільш важливі органи управління: перемикач діапазонів вимірюваних рівнів, перемикач режиму роботи, вимірювальний прилад і ручка калібрування. Шумомір має роз’єм «Вихід» для підключення зовнішніх аналізують пристроїв з вхідним опором не менше 10 кОм.


Технічні характеристики

Частотний діапазон 31,5 … 8000 Гц. Частотні характеристики шумоміра А, Б, С. Динамічний діапазон вимірювань: ШУМ-1М20 20 … 120 дБ; ШУМ-1МЗО 30 … 130 дБ. Основна похибка вимірювань на частоті 1000 Гц не більше ± 2%. Похибка перемикача меж не більше ± 1 дБ. Похибкаградуювання шкали приладу, що показує не більше ± 0,5 дБ. Похибка енергетичного підсумовування частотних складових шуму не більше ± 0,25 дБ. Діапазон регулювання електричної калібрування щодо установчого рівня не менше ± 2 дБ. Харчування шумомера автономне, від двох батарей типу «Крона ВЦ», з’єднаних послідовно, напругою 15 … 18 В. Струм, споживаний шумо-мером від батарей, не більше 2,8 мА.


Габаритні розміри 260х85х65 мм. Маса 1,1 кг.


Можливість безвідмовної роботи протягом 1000 год при довірчій ймовірності, що дорівнює 0,8, не менше 0,8.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -10 … + 40 ° С, відносна вологість до 90% при 30 ° С.


У комплект поставки входять: блок електронний;


коробка пакувальна; капсуль мікрофона; еквівалент мікрофона; кабель; чохол; футляр; паспорт.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *