СИГНАЛІЗАТОР електричної провідності типу СЕ ЗМ

Опис

Призначений для контролю питомої електричної провідності (УЕП) водних розчинів солей, лугів, кислот (якщо перетворювач первинний ПП стійок в цих середовищах) і видачі сигналів при досягненні встановлених значень УЕП Застосовується для контролю стічних вод у виробництві сірчаної та інших кислот і витоку кислот в системах охолодження і автоматичного регулювання.


Принцип роботи сигналізатора заснований на вимірюванні УЕП контрольованого розчину за допомогою двоелектродного контактного чутливого елемента, утвореного центральним електродом, розташованим в нижній частині ПП, і корпусом перетворювача.


До переваг приладу відносяться: невеликі розміри і маса; низьке енергоспоживання; простота конструкції і електричної схеми; автоматичне коректування впливу зміни температури контрольованого середовища; можливість установки на ємностях як відкритого, так і закритого типу, на трубопроводах діаметром від 125 мм і більше.


Сигналізатор складається з перетворювачів первинного (ПП) (рис. 26) і передавального ПРП (рис. 27), з’єднаних між собою кабелем. Кабель в комплект поставки не входить. Відстань між перетворювачами ПРП і ПП по лінії зв’язку до 300 м.


Рис. 26. Конструкція перетворювача первинного сигналізатора типу СЕ ЗМ:

/ — вин г; 2,3 — кришки; 4 — клема; Д-плата;


6,8 — прокладки; 7-затиск заземлення; 9-шайба; 10 — штуцер;


// — електрод; 12 — корпус; 13 — терморегулятор;


14 — втулка; 15 — пломба; 16 — індикатор


ПП складається з корпусу і кришки, яка кріпиться до корпусу гвинтом і ущільнюється прокладкою. У нижній частині розташований центральний електрод, який утворює разом з корпусом двухелектродний елемент чутливий (ЕЧ). Корпус і електрод виготовлені зі сталі 12Х18Н10Т і розділені втулкою з діелектрика (матеріал АГ4В). У електрод поміщений терморезистор.
Рис. 27. Габаритний креслення преобразовагеля передавального сигналізатора типу СЕ ЗМ


Під кришкою, виготовленої зі сплаву АЛО, розташовані плати з радіоелементами і клеми для під’єднання кабелю. Кабель вводиться в штуцер і ущільнюється гумовою втулкою, підтискає гайкою.


На корпусі розташований затиск для підключення заземлення. ПРП виконаний в конструктивах СТК-1. На лицьовій панелі розташовані тумблер «МЕРЕЖА», запобіжник 0,16 А, індикатори «БІЛЬШЕ», «МЕНШЕ», на задній панелі- роз’єми для підключення: ПП-перетворювач первинний, сигналізації — «СИГНАЛИЗАЦИЯ», харчування-220 В, 50 Гц (60 Гц), а також затиск для підключення заземлення.


Сигналізатор має: виконання У, категорії розміщення: ПП-2; ПРП-3,1; схему температурної корекції, яка автоматично вносить поправку в вимірювання при зміні УЕП контрольованого розчину від зміни його температури. За бажанням споживача температурна корекція може бути включена або відключена.


Технічні характеристики


Діапазон сигналізації УЕП контрольованого розчину 0,09 … 11,0 См / м. Сигналізатор, що випускається заводом-виробником, налаштований на наступні встановлені значення УЕП: мінімальне-Хщ- (1,0 ± 0,2) См / м; максимальне-Хв- (2,0 ± 0,2) См / м.


Межа допустимого значення зони нечутливості сигналізатора при нормальних умовах ± 2,5% встановленого значення УЕП контрольованого розчину в діапазоні сигналізації УЕП 0,09 … 11,0 См / м.


Найбільше припустиме зміна зони нечутливості сигналізатора при зміні температури навколишнього повітря на кожні 10 ° С в діапазоні температур -10 … 45 ° С не перевищує 0,5 межі допустимого значення зони нечутливості.


Найбільше припустиме зміна зони нечутливості сигналізатора при зміні напруги живлення на +22 або -33В від номінального значення не перевищує 0,8 межі допустимого значення зони нечутливості.


Найбільше припустиме зміна зони нечутливості при зміні температури


контрольованого розчину на ± 15 ° С від середнього значення робочої температури розчину не перевищує межі допустимого значення зони нечутливості.


Межі температурного коефіцієнта, який забезпечує схема температурної корекції, 0,01 … 0,03 1 / ° С при зміні температури контрольованого розчину на ± 15 ° С від середнього значення робочої температури розчину. Час встановлення режиму роботи сигналізатора не більше 15 хв.


Харчування-від мережі змінного струму напругою 220 В, частотою 50 Гц. Споживана потужність не більше 7,0 В-А.


Габаритні розміри: перетворювача передавального 200х140,5х107 мм; перетворювача первинного 680 «<0l07 мм. Маса відповідно 1,5 і 2,0 кг.


Середнє напрацювання на відмову не менше 18 000 ч. Встановлена ​​безвідмовна напрацювання не менше 3600 год. Повний середній термін служби не менше 10 років. Повний установлений термін служби не менше 3 років. Середній термін зберігання не менше 10 років. Середня час відновлення працездатного стану сигналізатора не більше 4 год за умови кваліфікації обслуговуючого персоналу не нижче 5-го розряду.


Схема монтажу сигналізатора приведена на рис. 28.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -45 … + 40 ° С, відносна вологість до 100% при 25 ° С (для ПП); -10 … + 40 ° С і відносна вологість до 98% при 25 ° С (для ПРП); атмосферний давши


ня 84,0 … 106,7 кПа (630 … 800 мм рт. Ст.); зміст в повітрі агресивних парів і газів, що викликають корозію, в межах санітарних норм по СН 245-71; зовнішнє магнітне (постійне або змінне) поле напруженістю не більше 40 А / м;


зовнішнє змінне однорідне електричне поле напруженістю не більше 50 кВ / м.


Параметри контрольованого середовища: температура 10 … 90 ° С при відсутності ефекту кристалізації, замерзання і кипіння; тиск не більше 0,5 МПа при витраті 0 … 3 л / хв; в’язкість не більше 0,2 Па-с.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *