Home / Каталог по автоматизації / Електровимірювальні пристрої, установки і системи / СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ «Телескоп»

СИСТЕМА АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБЛІКУ СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ «Телескоп»

Опис

Призначена для віддаленого опитування лічильників електроенергії в режимі реального часу, зберігання показань лічильників з прив’язкою до астрономічного часу, формування багато —


* Частково замінена і модернізована.
Образних форм звітів про споживання електроенергії та видачі їх різним споживачам. Система може застосовуватися як для комерційного, так і для технічного обліку споживання електроенергії на промислових підприємствах.
Система відноситься до класу розподілених інформаційно-обчислювальних систем з передачею інформації через мережі з маркерним доступом. Система побудована на базі засобів телемеханіки, що підтримують обмін по радіоканалу і провідних лініях зв’язку. Система функціонує в такий спосіб. Безпосередній збір інформації від датчиків (лічильників електроенергії і датчиків телесостоянія об’єкта) здійснюється в термінальних контролерів (ТК). Підтримується три типи ТК:
ТК-8, ТК-1616, ТК-84. У терміналах телемеханіки ТК виконують функції контрольованих пунктів (КП). Лічильники повинні видавати збільшення значень споживаної електроенергії у вигляді частотно-імпульсного коду, що надходить на імпульсні входи ТК. ТК накопичують показання лічильників у внутрішній пам’яті з прив’язкою цих показань до однієї з 48 тимчасових добових зон. Ці значення зчитуються за запитом пульта управління (пункт управління в терміналах телемеханіки), виконаного на базі IBM PC сумісного комп’ютера, що є HOST комп’ютером мережі з передачею маркера по радіоканалу. Абонентами маркерной мережі є ТК. Доставка кадрів між пультом управління і абонентом може відбуватися через ланцюжок абонентів (до 5 проміжних абонентів), що збільшує географічну разнесенность абонентів. Пульт управління комплектується внутрішнім радіомодемом, які працюють на радіостанцію. На підприємствах, які охоплюються системою «Телескоп», може встановлюватися як один КП, так і кілька.
В останньому випадку при використанні в якості КП термінальних контролерів типу ТК-1616 або ТК-84 можлива організація зв’язку між ТК по провідних лініях зв’язку. Крім того, ті ж ТК дозволяють встановити на підприємстві локальний інформаційний центр (ОСІБ), який будується на базі IBM PC сумісного комп’ютера і призначений для перегляду стосується даного підприємства інформації, що накопичується в системі «Телескоп».
Система «Телескоп» має гнучку адаптивному навчальному під конкретне застосування архітектуру. В системі можуть бути використані різну кількість ТК, лічильників електроенергії, ОСІБ, а також різні комбінації ліній зв’язку (радіоканал і дротяний зв’язок).
Програмне забезпечення Host комп’ютера функціонує під управлінням MS DOS версії 5.0 і вище. Основна інформація, яка видається системою «Телескоп», включає в себе:
кількість спожитої електроенергії по добі, що обчислюється для групи лічильників, зазначеної оператором, за розрахунковий період;
значення середньої потужності по півгодинним зонам, що обчислюються для групи лічильників, зазначеної оператором, за добу;
кількість спожитої електроенергії по півгодинним зонам, що обчислюється по групі енергоспоживання (групі лічильників), зазначеної оператором, за добу;
свідчення конкретного лічильника електроенергії на кінець кожної з тимчасових зон і кількість обчисленою ним електроенергії за цими зонам за добу, зазначені оператором;
значення середньої потужності по добі, що обчислюється для групи лічильників, зазначеної оператором, за розрахунковий період;
споживану потужність по групах, розподілених за 5, 10, 15 і 20 хв.;
стан зв’язку з ТК.
Технічні характеристики
Межа допустимої абсолютної похибки поточного часу системи (таймера Host комп’ютера) і рассинхронизации таймерів Host комп’ютера з таймерами ТК протягом доби в умовах експлуатації не більше ± 10 с. Границя допустимої зведеної похибки передачі і перетворення в іменовані величини послідовностей телеметричних імпульсів для середньої півгодинної потужності в умовах експлуатації (приведена похибка розраховується при подачі 3641 імпульсів за півгодинну тимчасову зону) ± 0,08%. Межа допустимої відносної похибки вимірювання кількості електроенергії за добу в умовах експлуатації ± 0,02%. Кількість лічильників, що обслуговуються системою (при проходженні 80% кадрів по мережі без спотворення), до 10 000.
кількість ТК в системі до 255. Кількість лічильників, що підключаються до одного ТК, до 128. Кількість датчиків телесигналізації, що підключаються до одного ТК , до 256. Кількість аналогових датчиків, що підключаються до одного ТК, до 64. Кількість виходів телеуправління на одному ТК до 64. Параметри виходів телеуправління (струм / напруга) 3 А / 220 В.

Швидкість передачі в радіоканалі 1 200 біт / с. Тип модуляції — частотна відповідно до рекомендацій V. 23. Максимальне видалення ТК від пульта управління (для радіостанцій типу Р-838 КС «Кремніца», FM 320) 280 км. Розмір переданого кадру до 255 байт. Кількість тимчасових зон за добу 48. Тривалість тимчасової зони 30 хв. Час зберігання інформації в ТК по кожній часовій зоні 72 ч. Тип комп’ютерів сумісний з IBM PC AT-386. Мінімальний обсяг ОЗУ комп’ютерів 2 Мбайт. Операційна система пульта управління, АРМ і ОСІБ MS DOS 5.0 і вище.
Маса ТК не більше 4 кг. Технічний ресурс ТК 10 років. Гарантійний термін експлуатації ТК 2 роки. Діапазон робочих температур ТК -40 … + 50 ° С. Розробник: НВФ «Прорив», м Жуковський.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *