СИСТЕМА ОБЛІКУ типу «РЕСУРС»

Опис

Являє собою програмно-апаратне середовище для побудови систем адаптованих до об’єкта за типом мереж зв’язку і технічних засобів обліку та розподілу ресурсів. Система призначена для: безперервного дво- і одноставочного багатотарифного

комерційного і технічного обліків витрати електроенергії, природного і технологічного газів, рідин і теплової енергії (відповідно до першої та другої категорій обліку); контролю параметрів вимірювальних ниток; рішення проблемно орієнтованих завдань, пов’язаних з безпосереднім аналізом, оцінкою і регулюванням режиму споживання ресурсу абонентами по різних звітних періодах (5 хв, 30 хв, технологічний цикл, зміна, тимчасова зона, добу, місяць, квартал, рік).
Система дозволяє : поєднувати вимірювання і реєстрацію з оперативним контролем і управлінням; працювати спільно з контролерами ВТК УНІКОНТ в різних мережах з робочими станціями (PC) верхнього рівня ієрархії; ведення архівів; контролювати та інформувати про перевищення лімітів фізичних параметрів або витрати ресурсу з видачею інформації на PC (графіки, текст і мнемосхеми), на пульти контролерів (текст); здійснювати парольний захист на читання і коректування інформації по всіх елементах системи; об’єднувати контролери і PC системи в єдину мережу за допомогою використання виділених і комутованих телефонних ліній та локальних мереж (Arcnet, Ethernet, FNET).
Система реалізує автоматичне безперервне визначення і, при необхідності, оперативне відображення на дисплеї і реєстрацію на окремому принтері наступних, вхідних або обчислюваних, параметрів по необхідному локальному або віддаленому елементу системи (контролеру, абоненту, групі обліку, лічильнику, вимірювальної нитці, датчику) за попередні або поточний звітний періоди: вихідної інформації (уставок); градієнта, поточних, середніх, мінімальних та максимальних значень;
порушень граничних значень для вхідних і обчислюваних параметрів; передбачень на заданий інтервал часу витрати ресурсу за лічильником, абоненту або вимірювальної нитці; порушень, виявлених безперервної діагностикою стану контролерів, інформаційних мереж і ліній зв’язку від датчика до контролера; звітних добових, місячних і квартальних відомостей.
Система призначена для вирішення завдань: газопостачання (контроль і реєстрація параметрів); облік витрат стисненого повітря, природного та технічних газів; управління системами осушення повітря, кондиціонування, компресорними станціями, припливною вентиляцією, газорозподільними і повітророзподільними пунктами); теплопостачання (облік витрати гарячої води і пари; контроль і управління технологічними параметрами; управління системами кондиціонування, опалення цехів, будівель, котелень, бойлерних і теплопунктів, системами припливної та витяжної вентиляції, тепловими завісами; контроль і підтримання рівня теплоносія в системах теплопостачання); електропостачання (облік електроенергії; вимір електричних параметрів); водопостачання (контроль і реєстрація технологічних параметрів; облік витрат технічної та питної води; управління водяними насосами, помпами, градільні, водозабірних станціями і артезіанськими свердловинами); охорони, пожежної безпеки, блокувань і захистів (температурний контроль можливих загорянь на об’єкті; сигналізація спрацьовувань датчиків, управління системами
пожежогасіння; контроль рівня води в пожежних ємностях; санкціонування доступу до об’єкта;
блокування переміщень по об’єкту; ведення протоколу розтину об’єкта; контроль регламентних кордонів по датчикам і розрахунковим параметрам витрати ресурсів).
Абоненти розподіляються за адміністративним принципом (підприємство, цех, ділянку, підстанція, місто, район і т. д.) і / або відповідно до груп обліку (промпідприємство , освітлення, опалення і т. п.).
Диспетчерський пункт системи обліку може являти собою багаторівневу систему, що складається з декількох локальних диспетчерських пунктів (ЛДП): підстанція, станція, область і т. п., об’єднаних між собою за допомогою мережевих коштів. ЛДП складається з однієї або декількох, реалізованих на базі спеціалізованих, в промисловому виконанні, одноекранні або двоекранного дубльованих і не дубльованих PC, або PC, реалізованих на базі персональних комп’ютерів.
Як контролерів може використовуватися будь-який з контролерів ряду УНІКОНТ (замовлене виконання в залежності від типу і кількості каналів зв’язку з об’єктом, вбудований пульт, локальна та дистанційна завантаження, автоматичне продовження роботи після відновлення живлення). Контролери забезпечують ведення довгострокових архівів (5-хвилинних, півгодинних, змінних, добових, місячних, квартальних, річних і по технологічним циклом).
На нижньому рівні ієрархії систем обліку можуть використовуватися лічильники з імпульсним виходом (типу «Альфа» і ін. ) або лічильники, що мають вихід на інтерфейс RS232 або телефонні канали (лічильники «НМВ», «Superfloo-11» і т. п.). Як витратомірів використовуються діфманометри на які звужують вуст


ройстве, електромагнітні, турбінні та ультразвукові витратоміри.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *