Home / Каталог по автоматизації / ТАЙМЕР ЕЛЕКТРОННИЙ типу ТЕ1

ТАЙМЕР ЕЛЕКТРОННИЙ типу ТЕ1

Опис

Призначений для автоматичного включення (виключення) апаратів виробничого призначення через заданий проміжок часу. Може використовуватися на технологічних лініях в якості реле часу.


Таймери випускаються десяти виконань, що відрізняються вхідними та вихідними сигналами: ТЕ1-0, ТЕ1-1, ТЕ1-2, ТЕ1-3, Т31-4 — 1 переключають;


ТЕ1-5, ТЕ1-6, ТЕ1-7, Т31-8, ТЕ1-9 — 2 переключають.


Електрична схема таймера виконана на інтегральних мікросхемах і напівпровідникових елементах на двох друкованих платах, з’єднаних джгутами. Плати механічно з’єднуються один з одним. Таймер розміщений в пластмасовому корпусі щитового типу. Кріплення таймера в щиті показано на рис. 91. На передній панелі розташовані індикація і органи управління. На задній стінці розміщені висновки для підключення вхідного сигналу, яке живить напруги 220 В і зовнішнього виконавчого механізму.


Принцип роботи таймера полягає в наступному. Органами управління, розташованими на передній панелі таймера, задається час, через яке таймер повинен спрацювати. Потім з приходом зовнішнього запускає сигнал починається відлік заданого часу. Після закінчення цього часу спрацьовує вихідне реле, контакти якого підключені до висновків таймера і залишаються в такому стані до приходу наступного зовнішнього сигналу, що запускає, або контакти вихідного реле самі розмикаються через кілька секунд. Час, через яке контакти


реле самостійно розмикаються, в невеликих межах можна регулювати резистором, розташованим в поглибленні задньої стінки.Рис. 91. Кріплення таймера типу ТЕ 1 в щиті:


/ — щит; 2-гвинт; 3 — скоба; 4 — таймер


Електрична схема таймера функціонально складається з вхідного перетворювача, джерела живлення, лічильника часу і індикаторного табло. Вхідний перетворювач призначений для перетворення вхідного сигналу в сигнал, зручний для роботи таймера. Вхідний перетворювач зібраний на елементах VD 2, VD9, VT4, VT6, VF1. Джерело живлення призначене для перетворення напруги змінного струму 220 В в постійну напругу 24 і 9 В. Джерело живлення зібраний на елементах VD3 … VD8, VD10 … VD18, VT3, VT5, VT7, VF2 і TU. Лічильник часу призначений для відліку заданого часу. Функціонально він складається з лічильників (DD2 … DD5), регістрів (DD8 … DD1 1), генератора 1 з і 1 хв (DD1), таймера (DA1) і дешифраторів (DD16 … DD19). Робота лічильника часу полягає в наступному. У режимі ЗАПИС задається інформація надходить на входи попередньої установки лічильників. При переході з режиму ЗАПИС в режим РОБОТА відбувається перезапис заданої інформації в регістри. З приходом зовнішнього сигналу, що запускає починається відлік заданого часу: спочатку йде відлік хвилин до їх скасування, потім відлік секунд. Після цього спрацьовує вихідне реле К1. Таймер А1 призначений для завдання часу, на яке замикаються контакти вихідного реле. Дешифратори призначені для виведення інформації на індикація.


Технічні характеристики


Діапазон завдання часу Про … 99 хв 99 с з дискретністю 1 с. Сигнал для вихідного керуючого впливу: тип — «сухий контакт», напруга, що комутується і струм відповідно не більше 220 В, 2 А.


Харчування — від мережі змінного струму напругою 220 В, частотою 50 Гц. Споживана потужність не болеї 5 Вт. Габаритні розміри 50х95х200 мм. Маса 0,5 кг.


Середній термін служби не менше 6 років. Середній час відновлення таймера не більше 1 ч.


За стійкістю до температури і вологості навколишнього середовища таймер відповідає кліматичному виконанню УХЛ 4.2 по ГОСТ 15150-69.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *