Home / Каталог по автоматизації / Течешукачі п’єзоелектричних типу ПТ-12Д

Течешукачі п’єзоелектричних типу ПТ-12Д

Опис

Призначений для дистанційного виявлення місць пошкодження трубопроводів теплових мереж канальної і безканальної прокладки, які перебувають під шаром і на поверхні грунту.


Течеискатель складається з п’єзоелектричного перетворювача, сполученого кабелем з блоком обробки сигналів, і головних телефонів.Течеискатель є з’єднанням попереднього і кінцевого підсилювачів з п’єзоелектричним перетворювачем. Принцип дії приладу заснований на безпосередньому прослуховуванні за допомогою п’єзоелектричного датчика і головних телефонів ділянки поверхні трубопроводу. П’єзоелектричний перетворювач, виконаний з п’є-зокерамікі, перетворює механічні коливання грунту в електричний сигнал. Перетворювач знаходиться в корпусі, який є для нього екраном від електромагнітних наведень і різних акустичних шумів. Попередній підсилювач виконаний по диференціальної схемою і має коефіцієнт посилення, рівний 100. Сигнал з попереднього підсилювача надходить на крайовий підсилювач безпосередньо або через один з шести смугових фільтрів з центральними частотами 64, 125, 250, 500, 1000, 2000 Гц. Коефіцієнт посилення кінцевого підсилювача не менше 2000. Як навантаження крайового підсилювача використовуються електромеханічні головні телефони ТА-56 М. Крім того, сигнал з попереднього підсилювача надходить на підсилювач, навантаженням якого є стрілочний індикатор. Функціональна схема течеискателя приведена на рис. 25.


Конструктивно течеискатель виконаний у вигляді переносного приладу із застосуванням друкованого та об’ємного монтажу. На лицьову панель індикаторного блоку виведені органи управління.


Технічні характеристики


Робочий діапазон частот підсилювача 64 … 2000 Гц. Кількість контрольованих параметрів 2. Власні шуми підсилювача, наведені до входу при підключенні конденсатора 510 пФ, не більше 3 мкВ. Харчування-від забудованої батареї типу «Корунд» або «Крона ВЦ» напругою 9 В. Споживча потужність не більше 200 мВ-А. Габаритні розміри не більше: індикаторного блоку 100х50х130 мм; блоку обробки сигналів зі змінним блоком живлення 100х110х130 мм; перетворювача 0160х215 мм. Маса: не більше 6,8 кг; блоку обробки сигналів 1,2 кг;


блоку обробки сигналів зі змінним блоком 1,8 кг, перетворювача 5 кг.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -30 … + 40 ° С, відносна вологість 98% при 20 ° С, атмосферний тиск 84 … 106,7 кПа. Вид кліматичного виконання УХЛ по ГОСТ 15150-69. Напрацювання на відмову 6300 год. Середній термін служби 8 років.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *