Home / Каталог по автоматизації / Ультразвуковий інтроскопів типу УІ-70

Ультразвуковий інтроскопів типу УІ-70

Опис

Призначений для візуалізації внутрішньої макроструктури зварних з’єднань з металів і сплавів з метою виявлення тріщин, непроварів, пор, включень, а також для вимірювання глибини залягання дефектів і амплітуд сигналів від дефектів.


Контроль зварних з’єднань здійснюється ручним способом з використанням луна-імпульсного методу. При цьому об’єкт контролю повинен дозволяти переміщати перетворювач в межах 100 мм з кожного боку зварного шва. Поверхня з’єднання не повинна мати вм’ятин і нерівностей. Інтроскоп зберігає працездатність при шорсткості поверхні Rz не більше 250 мкм, радіус кривизни не менше 100 мм при Rz = 2,5 мкм. Діапазон швидкостей поширення поздовжніх ультразвукових коливань (УЗК) в контрольованому матеріалі для прямих перетворювачів 2240 … 6700 м / с і поперечних УЗК для похилих перетворювачів з кутом введення 40 ° 1120 … 3350 м / с.


Принцип дії приладу заснований на здатності УЗК поширюватися в контрольованих виробах івідбиватися від внутрішніх дефектів і граней вироби. Прилад забезпечує автоматичне секторний сканування ультразвуковим променем контрольованої зони вироби.


Інтроскоп може застосовуватися в машинобудуванні, металургії і на трубопровідному транспорті для ультразвукового контролю зварних з’єднань як в нитці трубопроводу 0 1020 … 1240 мм і товщиною стінки 12 … 40 мм, так і на трубозварювальної базі.


Структурна схема інтроскоп приведена на рис. 8. Інтроскоп виконаний в уніфікованих конструктивних частинах приладу ручного контролю і складається з функціонально закінчених блоків, взаємозв’язок яких здійснюється через роз’ємні з’єднання. Прилад складається з випрямляча, стабілізатора напруги, перетворювача напруги, блоку електронно-променевої трубки, блоку розгортки, збудника перетворювача, блоку автоматичної сигналізації дефекту, приймального пристрою, вимірювача відносин, блоку цифрового відліку, перетворювача.


Технічні характеристики


Робочі частоти: в однорядковому імпульсному режимі індикації 1,25; 2,5; 5,0; 10,0 МГц; в растровому режимі індикації 2,5; 5,0 МГц. Абсолютна чутливість інтроскоп, що забезпечується не менше ніж одним перетворювачем, 100 дБ. Продуктивність контролю при контролі зварних швів трубопроводів діаметром 1240 мм і товщиною стінки 12 … 40 мм 0,007 м / с. Розмір контактної площадки скануючих перетворювачів 20х50 мм. Харчування — від мережі змінного струму: напруга 220 В, частота 50 Гц; від автономного джерела живлення напругою 12 В. Потужність, споживана від мережі, 18,5 В-А. Габаритні розміри: блоку електронного з мережевим джерелом харчування без ручки перенесення 165х270х340 мм;


перетворювача з кабелем 1,5 м 63х63х42 мм. Маса: електронного блоку 8,1 кг;


перетворювача 0,5 кг.


Середнє напрацювання на відмову 30 000 ч. Повний середній термін служби 10 років.


Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -10 … + 50 ° С, відносна вологість 95% при 35 ° С.


У комплект поставки входять: блок електронний, перетворювач, комплект ЗІП, комплект документації.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *