Home / Каталог по автоматизації / Ультразвуковий ТОВЩИНОМІР типу УТ-93П

Ультразвуковий ТОВЩИНОМІР типу УТ-93П

Опис

Товщиномір (рис. 5) призначений для вимірювання товщини виробів з конструкційних металевих сплавів зі швидкостями поширення поздовжніх ультразвукових коливань (УЗК) в діапазоні 3000 … 6400 м / с. При відомому значенні товщини толщиномер може також використовуватися для вимірювання швидкості поширення поздовжніх УЗК в діапазоні 4400 … 6400 м / с в матеріалі виробу, що має товщину 20 … 300 мм.Рис. 5. Ультразвуковий товщиномір типу УТ-93ПЗастосовується для вимірювання товщини стінки ємностей, труб, трубопроводів, а також товщини мостів, корпусних, транспортних та інших конструкцій і виробів, в тому числі з корродировать поверхнями в процесі їх виробництва або експлуатації на енергетичних, трубопрокатних, машинобудівних, суднобудівних та інших підприємствах.


Принцип дії товщиноміра заснований на ультразвуковому луна-імпульсному методі вимірювання. Прилад комплектується перетворювачами шести типів на номінальні частоти 2,5; 5,0; 10,0 МГц. Вимірювання проводиться тільки після забезпечення акустичного контакту перетворювача з поверхнею контрольованого вироби, про що сигналізує підсвічування службового знака (точки) після молодшого розряду цифрового індикатора. Результат останнього вимірювання зберігається в цифровій пам’яті і відтворюється на індикаторі навіть при знятті з вироби перетворювача. Товщиномір забезпечений системою автоматичного вимкнення через 1,5 … 4,5 хв після останнього вимірювання, а також при зниженні напруги джерела живлення нижче гранично допустимого значення (5,4 В).


Товщиномір виконаний в спеціальному пилевлаго-захищеному корпусі.


Технічні характеристики


Діапазон вимірюваних товщин по сталі або алюмінію 0,6 … 1000 мм. Межа допустимого значення основної похибки при вимірюванні товщини Х стандартних зразків в піддіапазоні 0,6 … 30 і 20 … 300 мм ± 0,1 мм; 100 … 1000 мм ± (0,001Х + 0,1) мм. Межа допустимого значення основної похибки вимірювання швидкості поширення УЗК не більше 1%. Час встановлення робочого режиму після включення толщиномера 10 с. Час безперервної роботи від батареї: «Корунд» не менше 300 ч, «Крона ВЦ» 250 ч.


Граничні значення параметрів контрольованих об’єктів, що обмежують сферу застосування толщиномера: максимально допустиме значення параметра шорсткості поверхні з боку введення УЗК 2? Z = 160 мкм, з боку, протилежній стороні введення УЗК, 7? z = 320 мкм; мінімально допустимий радіус кривизни поверхні порожнього циліндра при введенні УЗК з боку випуклої поверхні 3 мм при мінімальній товщині стінки 1 мм; максимальна непаралельність поверхонь на ділянці вимірювання базової довжини 20 мм-3 мм. Габаритні розміри 83х140х36 мм. Маса з джерелом живлення не більше 0,4 кг.


Можливість безвідмовної роботи протягом 2000 год не менше 0,95. Температура навколишнього повітря -10 … + 50 ° С.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *