Home / Каталог по автоматизації / Електровимірювальні пристрої, установки і системи / ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ АКТИВНОЇ потужності трифазного струму типу Е859 І реактивної потужності трифазного струму типу Е860

ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ АКТИВНОЇ потужності трифазного струму типу Е859 І реактивної потужності трифазного струму типу Е860

Опис

Вимірювальні перетворювачі ІП (рис. 100, 101) призначені для лінійного перетворення активної (Е859) і реактивної (Е860) потужності трифазних, трьохпровідних ланцюгів змінного струму в уніфікований вихідний сигнал постійного струму. Застосовуються в АСУТП енергоємних об’єктів різних галузей промисловості.
За способом перетворення відносяться до перетворювачів, побудованим на основі частотно-імпульсної модуляції.
Функціональна схема перетворювачів приведена на рис. 102. В дужках вказано варіант підключення вхідних напруг для ІП Е860. Резистори R 15, R 16, R 17 підключаються для ІП Е860, в ІП Е859 вони відсутні. Вимірювальний перетворювач складається з трьох основних блоків БО, ПНЧ, СБ, які об’єднують всі вузли схем. Вимірювальний перетворювач складається з двох однофазних перетворювачів, зібраних за схемою Арона для ІП активної потужності Е859 і за схемою зі штучною нульовою точкою для ІП реактивної потужності Е860.


Рис 101 Вимірювальний перетворювач типу Е860
Рис 100 Вимірювальний перетворювач типу Е859
Робота перетворювача. Вхідний струм фази А-1д перетвориться за допомогою елемента гальванічної розв’язки ЄДР-1 в змінну напругу, яка надходить на вхід частотомерного пристрої ЧУ1. Вхідна напруга uab перетвориться в струм по резистору R1 і підсумовується з опорним струмом через резистор R3 на суммирующем пристрої СУ1. Сумарний струм подається на вхід ПНЧ1 і управляє частотою імпульсів / I. Імпульси на виході ПНЧ1 через формувач імпульсів Ф1 керують по черзі ключами Д4-Д6 частотомерного пристрої ЧУ1, через кожен період частоти / (виявляються замкнені інтегральні ключі Д4 або Дб. Після кожного перемикання ключів відбувається перезарядка еталонного конденсатора С9 до напруги uta. Імпульси струму перезаряду конденсатора С9 надходять на вхід інвертора І. на суммирующем пристрої СУЗ змінна складова компенсується сигналом, що подається з ЕГР1 через резистор R 17.
Аналогічно відбувається перетворення сигналів ucb і 1с. Результуючі сигнали з виходом ЧУ1 і ЧУ2 підсумовуються на инверторе і далі через фільтр третього порядку ФТ надходять на вихідний підсилювач ВУ, який забезпечує отримання уніфікованого вихідного сигналу. на малюнку Іон-джерело опорного напруги; БП-блок живлення.
Прилади призначені для навісного монтажу на щитах і панелях з переднім приєднанням монтажних проводів. Складаються з наступних основних вузлів :
підстави; кришки; двох заслінок; контактних вузлів;
друкованих плат, одна з яких є несучою і служить для кріплення інших друкованих плат;
трансформатора, встановленого на підставі. Контактні вузли, встановлені в передній частині основи, забезпечують надійний контакт з підводять проводами. Заслінки закривають контактні вузли від попадання на них сторонніх предметів. Кришка кріпиться до основи за допомогою двох гвинтів, які пломбуються. Для забезпечення щільного прилягання кришки до основи в ньому передбачений паз по контуру, в який вкладається гумова прокладка.


Рис 102 Функціональна схема перетворювачів типів Е859, Е860
Технічні характеристики
Межі допустимої зведеної основної похибки ± 0,5%. Час встановлення вихідного сигналу 0,5 с. Амплітуда пульсації 0,2%. Діапазони вимірювань перетворюються вхідних сигналів вказані в табл. 38.
Потужність, споживана від вимірювального ланцюга:
для кожної послідовної ланцюга 0,5 В-А; для паралельних ланцюгів Е859 / 1,3,6; Е860 / 1,3,6-від фази А 3 В-А, від фази В 0,2 В-А, від фази З 3 В-А; для кожної паралельної ланцюга Е859 / 2,4,5; Е860 / 2,4,5,0,2 По-А. Потужність, споживана від джерела живлення, 5 В-А (рис. 103). Габаритні розміри 120х110х117 мм. Маса 0,8 кг.
Умови експлуатації: температура навколишнього повітря -30 … + 50 ° С; відносна вологість


30 … 80%. Електричні схеми підключення наведені на рис. 104.


У комплект поставки входять: перетворювач, комплект ЗІП, експлуатаційна документація.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *