Home / Каталог по автоматизації / Електровимірювальні пристрої, установки і системи / ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ підсумовується ПОСТІЙНОГО СТРУМУ типу Е851

ВИМІРЮВАЛЬНІ ПЕРЕТВОРЮВАЧІ підсумовується ПОСТІЙНОГО СТРУМУ типу Е851

Опис

Перетворювачі (рис. 92) призначені для лінійного перетворення суми вхідних сигналів постійного струму в уніфікований вихідний сигнал постійного струму. Застосовуються для контролю параметрів електричних мереж і установок при комплексній автоматизації об’єктів електроенергетики та інших галузей промисловості з передачею інформації в ЕОМ.
Перетворення суми аналогових сигналів засноване на компенсації постійної складової магнітного потоку, створеного струмами, що протікають по первинним обмоткам трансформатора, потоком, створюваним струмом по обмотці зворотного зв’язку.


ня (Urry) на виході дифференцирующего пристрої (ДУ). Це призводить до перекидання компаратора (К) в інший стійкий стан насичення. На виході інтегратора (І) з’являється напруга інший (позитивної) полярності, напруга на виході І починає спадати і, отже, зменшується струм на виході формувача струму (ФТ), тобто струм в обмотці (Wyf) трансформатора (Тр. При цьому відбувається перемагнічування сердечника був в іншому напрямку (по іншій гілці петлі гистерезиса). Коли процес перемагничивания по цій гілці закінчиться, похідна наведеної ЕРС (Уц ^) знову міняє знак, компаратор повертається в первісний стан і процес повторюється (рис. 94).
рис. 92. Вимірювальний перетворювач типу Е851
Функціональна схема ІП Е851 представлена на рис. 93. Схема працює в такий спосіб. вхідні сигнали (/ дд 1 — / вх g) через вхідні фільтри (ВФ1-ВФ8) подаються на вхідні обмотки (Wy — wk)) трансформатора Т], який забезпечує гальванічне розділення вхідних ланцюгів між собою і з вихідними ланцюгами.Рис. 93. Функціональна схема Е851
Вхідні струми створюють постійний магнітний потік в осерді. Компаратор (К) при цьому знаходиться в одному зі стійких станів насичення і подає на вхід інтегратора (І) постійна напруга ((/ р, наприклад, негативної полярності. При цьому на виході інтегратора формується лінійно наростаюче напруження (U ^), з допомогою формирователя струму (ФТ} формує лінійно наростаючий струм (/ дд), який протікає по обмотці зворотного зв’язку (Wy) і створює компенсуючий магнітний потік в осерді. При цьому сумарний магнітний потік в сердечнику буде змінюватися. Сердечник буде перемагнічуватися за відповідною гілки гистерезиса, і у вторинній обмотці (W2) трансформатора (Ti) наводиться ЕРС (U ^).


Під час процесу перемагнічування сердечника за відповідною гілки петлі гистерезиса ЕРС зростає за абсолютною величиною, а після закінчення перемагничивания починає спадати. При цьому змінюється знак похідної від неї, тобто знак напруги.


Рис. 94. Діаграма роботи ІП


де / ос-постійна складова струму; До ^ — коефіцієнт пропорційності.
Постійна складова напруги на виході інтегратора (t / і) пропорційна сумі вхідних струмів. Вона виділяється фільтром постійної складової (ФПС) і надходить на вихідний підсилювач (ВУ), який служить для узгодження виходу ІП з навантаженням і для згладжування пульсацій вихідного сигналу.
Прилад призначений для навісного монтажу на щитах і панелях з переднім приєднанням монтажних проводів. Складається з наступних вузлів: підстави; двох кришок; двох заслінок; контактних вузлів;
друкованих плат, одна з яких є несучою;
трансформатора харчування, встановленого на підставі. Контактні вузли, встановлені в передній частині основи, забезпечують надійний контакт з рухомими проводами. Заслінки закривають контактні вузли від попадання на них сторонніх предметів. Одна з кришок кріпиться до основи за допомогою двох гвинтів. Друга кришка кріпиться до першої чотирма гвинтами. Для забезпечення щільного прилягання першої кришки до основи передбачений паз по контуру, в який поміщається гумова прокладка. Кріплення до щиту здійснюється двома гвинтами.
Передня панель зі знятими кришками клемних колодок наведено на рис. 95.

Таблиця 36Діапазон з


ДіапазонВиконання


Кількість


вимірювань


зміни


входів


преобра


вихідного

зуемое вхід


сигналу,

ного сигналу


мА

по кожному
входу,
мА


Е851 / 1


5


-5 0 +5


-50 +5Е851 / 2


8


-5 … 0 … + 5


-5 … 0 … + 5Е851 / 3


5


Про … 5


4 … 20Е851 / 4


8


0 … 5


4 … 20
Габаритно-інсталяційний креслення наведено на рис. 96. Маса 1,2 кг.


Можливість безвідмовної роботи не менше 0,96 протягом 2000 год. Середній термін служби 10 років. Прилад нормально функціонує при температурі навколишнього повітря -30 … + 50 ° С і відносній вологості (95 ± 3)% при 35 ° С.


У комплект поставки входять: перетворювач, комплект ЗІП, експлуатаційна документація.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *